PŚ w Zakopanem: Stoch triumfuje!

Autor: Krzysztof Sachmata, Opublikowano:

Kamil Stoch wygrywa niedzielne zawody Pucharu Świata w Zakopanem! Jest to czwarta wygrana Polaka w tym sezonie. Na podium znaleźli się również Andreas Wellinger i Richard Freitag. W czołowej dziesiątce znalazło się łącznie trzech Polaków.

Kamil Stoch po pierwszej serii zajmował szóste miejsce, ale znakomity skok na odległość 131 m przy silnym wietrze w plecy zdołał awansować na sam szczyt tabeli. Jest to czwarta wygrana podwójnego mistrza olimpijskiego w tym sezonie i po raz czwarty w karierze wygrywa w Zakopanem. Podium uzupełnili reprezentanci Niemiec: Andreas Wellinger (130,5 i 133 m) oraz Richard Freitag (132,5 i 131 m).

Oprócz Kamila Stocha w czołowej dziesiątce zawody ukończyło jeszcze dwóch. Szóste miejsce zajął Piotr Żyła po skokach na 132,5 i 128 m. Swój najlepszy wynik w sezonie zanotował Dawid Kubacki, któremu odległości 129,5 i 128,5 m dały ósme miejsce. Dwunasty był Maciej Kot (127,5 i 124,5 m), a czternasty był Jan Ziobro (130 i 125,5 m). Punkty zdobył również Stefan Hula (24. miejsce).

Kamil Stoch umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata 2016/2017. Reprezentant Polski ma już przewagę nad drugim Danielem Andre Tande wynoszącą 130 pkt. W Pucharze Narodów Polska utrzymuje pierwsze miejsce i wyprzedza Niemców o 308 pkt.

Za tydzień rywalizacja w ramach PŚ przenosi się do Willingen, gdzie zostaną rozegrane dwa konkursy: drużynowy i indywidualny.