Bjoern Einar Romoeren prowadził po alkoholu

Autor: Aga Pająk, Opublikowano:
Romoeren Bjoern Einar 10

Bjoern Einar Romoeren podczas podróży samochodem na niedzielne zawody w Vikersund został zatrzymany do rutynowej kontroli policji. Okazało się, że prowadził pod wpływem alkoholu. Na skocznie dotarł w asyście policji.

Były rekordzista świata w długości lotu po zakończeniu swojej sportowej kariery został dyrektorem ds. marketingu w Norweskim Związku Narciarskim. O poranku zbadany został alkomatem, który wykazał 0,6 promila. Dopuszczalna norma w Norwegii to 0,2.

– W sobotę świętowaliśmy. Rano źle oceniłem swoje możliwości do prowadzenia samochodu. Początkowo, po badaniu byłem zaskoczony, później rozczarowany. – powiedział dla „Verdens Gang” Romoeren.

Policja natychmiastowo pozbawiła Norwega prawa jazdy. Sprawa może jednak trafić do sądu, gdzie może zostać ukarany grzywną lub też karą pozbawiania wolności.

– To żenujące. Popełniłem ogromny błąd. Poinformowałem już o tym dyrektora sportowego Claesa Bredego Braathana. Liczę, że będę mógł kontynuować swoją pracę. Mówię o tym, bo chcę aby inni nie popełnili tego samego błędu. Lepiej jest się przyznać, aby skończyć spekulacje na ten temat. – mówi w rozmowie z „VG” Bjoern-Einar.

– Bjoern-Einar to prawdziwy facet. Tacy ludzie, jak on robią różne rzeczy i ponoszą za nie konsekwencje. Każdy kto zna moją historię (przyp.red.: Braathen w 1989 roku był ofiarą wypadku spowodowanym przez nietrzeźwego kierowcę) wie, że ludzie powinni dostawać drugą szansę, by móc naprawić swoje błędy. – powiedział Braathen dla „VG”

źródło: vg.no/sport.tvp.pl