PK w Czajkowskim: Aigner wygrywa na zakończenie cyklu

Autor: mipoc, Opublikowano:
Clemens Aigner

Clemens Aigner wygrał finałowy konkurs Pucharu Kontynentalnego na skoczni HS106 w rosyjskim Czajkowskim. Reprezentant Austrii lądował na 98. i 99. metrze, o 3,5 punktu wyprzedzając Roka Tarmana.

Drugi w dzisiejszym konkursie Słoweniec doskoczył do 104. i 99. metra. Na najniższym stopniu podium stanął rodak triumfatora, Daniel Huber, który osiągnął 103,5 i 101,5 m. Czwarty, po skokach na odległość 100 i 100,5 m, był Miran Zupancic ze Słowenii. Na piątej lokacie konkurs zakończył najlepszy ze skoczków gospodarzy, Roman Siergiejewicz Trofimow, uzyskując 104 i 100,5 m. Szósta pozycja należała do Denisa Korniłowa. Drugi z Rosjan prowadził po pierwszej serii, w której wylądował aż na 108. metrze, jednak 98,5 m w sprzyjających warunkach w finale nie pozwoliło mu na obronę wysokiej lokaty.

Punkty zdobyło trzech reprezentantów Polski. Najlepiej z Polaków spisał się Jakub Wolny, który po skokach na odległość 95 i 92,5 m był siedemnasty. Na 22. pozycji zawody ukończył Paweł Wąsek (dwukrotnie 97 m), a 27. miejsce zajął Aleksander Zniszczoł (96,5 i 93 m). Do drugiej serii nie awansował 35. Stanisław Biela (88,5 m).

Konkurs przebiegał w zmiennych warunkach atmosferycznych. Uśrednione pomiary wskazywały od półtora m/s wiatru pod narty do prawie dwóch m/s podmuchów w plecy.

Finałowe zawody Pucharu Kontynentalnego nie wpłynęły na miejsca na podium klasyfikacji generalnej cyklu. W końcowym rozrachunku najlepszym skoczkiem został Clemens Aigner, który wyprzedził Mirana Zupancica i Nejca Dezmana.

Lp. BIB Zawodnik Kraj Odl1 Pkt1 Odl2 Pkt
142AIGNER Clemensaut98.0134.299.0264.2
232TARMAN Rokslo104.0134.399.0260.7
340HUBER Danielaut103.5128.3101.5258.5
441ZUPANCIC Miranslo100.0130.6100.5255.8
526TROFIMOV Roman Sergeevichrus104.0124.0100.5253.5
611KORNILOV Denisrus108.0135.298.5252.5
734SCHMID Constantinger102.0125.898.5251.3
817SCHUBERT Johannesger95.5121.6102.0248.0
97VASSILIEV Dimitryrus103.0125.197.0247.4
1033HOFFMANN Felixger97.5120.299.5245.9
1125KOZISEK Cestmircze101.5122.998.0243.1
1239ALTENBURGER Florianaut96.5120.596.5237.9
1313HLAVA Lukascze100.0125.894.5237.4
1430HAMANN Martinger101.5118.197.0235.3
1535PREVC Ceneslo99.5121.696.5234.8
1618JELAR Zigaslo99.5120.096.0234.3
1731WOLNY Jakubpol95.0114.892.5233.6
1836TOLLINGER Eliasaut95.0118.793.0232.5
1937STEINER Maximilianaut103.0116.695.0231.6
2038HVALA Jakaslo99.5114.396.5231.5
2123JANDA Jakubcze94.5121.594.5231.2
2224WASEK Pawelpol97.0112.597.0229.9
2319HAZETDINOV Ilmirrus94.5111.798.0228.6
2414MAKSIMOCHKIN Mikhailrus93.0112.497.0226.7
2527LACKNER Thomasaut96.0123.992.0225.6
2615CHOI Seoukor93.5109.490.0219.4
2728ZNISZCZOL Aleksanderpol96.5109.993.0218.9
2821SAKALA Filipcze94.0112.789.0216.2
2912BOYARINTSEV Vladislavrus95.5111.087.0206.1
309SARDYKO Alexanderrus93.0105.688.5205.6

Twój adres email nie zostanie opublikowany.