PŚ w Vikersund: Seria próbna dla Tepesa

Autor: Krzysztof Sachmata, Opublikowano:
jurij tepes

Dzisiaj na skoczni w Vikersund odbędą się finałowe zawody w ramach Raw Air 2017! W serii próbnej najlepszy okazał się Jurij Tepes. Najlepiej z Polaków spisał się Maciej Kot. Skok treningowy odpuścił sobie Kamil Stoch.

Tepes poleciał najdalej w serii próbnej poprzedzającej niedzielny konkurs indywidualny na Vikersundbakken. Słoweniec uzyskał 240,5 m, co dało mu pierwsze miejsce w serii próbnej. O 0,5 m bliżej lądował drugi Michael Hayboeck. Nowy rekord życiowy ustanowił trzeci zawodnik serii Domen Prevc – 234,5 m. Na czwartym miejscu uplasował się Kevin Bickner, który ustanowił nowy rekord Stanów Zjednoczonych – 233,5 m.

Najlepiej z Polaków spisał się Maciej Kot. Piąty zawodnik Pucharu Świata poleciał 217 m, co dało mu 11. miejsce. 15. był Dawid Kubacki (202,5 m), a 24. notę uzyskał Piotr Żyła (200 m). Kamil Stoch odpuścił start w serii próbnej.

Start konkursu o godzinie 14:15.

Lp. BIB Zawodnik Kraj Odl Pkt
134Tepes Jurijslo240.5159.4
233Hayboeck Michaelaut240.0157.6
335Prevc Domenslo234.5150.9
419Bickner Kevinusa233.5149.0
540Kraft Stefanaut206.5148.0
612Ammann Simonsui225.5146.0
726Stjernen Andreasnor225.0145.4
838Tande Daniel Andrenor210.5136.2
937Prevc Peterslo213.0134.9
1039Wellinger Andreasger211.0133.9
1131Kot Maciejpol217.0131.8
1217Lanisek Anzeslo217.0130.2
1325Fettner Manuelaut213.5128.1
147Fannemel Andersnor204.0123.9
1521Kubacki Dawidpol202.5122.0
1610Insam Alexita203.5119.7
1727Damjan Jernejslo205.5118.7
1813Maeaettae Jarkkofin202.5117.8
1930Freitag Richardger205.0116.7
2018Semenic Anzeslo206.5116.3
212Forfang Johann Andrenor201.5115.8
2215Geiger Karlger200.0114.8
231Bjoereng Joacim Oedegaardnor202.0113.9
2432Zyla Piotrpol200.0112.2
2511Polasek Viktorcze198.5110.0
2622Johansson Robertnor171.5103.8
2723Descombes Sevoie Vincentfra180.598.0
284Koudelka Romancze184.597.9
2924Klimov Evgeniyrus176.595.2
306Schiffner Markusaut176.594.4
315Granerud Halvor Egnernor171.588.1
328Huber Stefanaut171.586.0
3314Glasder Michaelusa173.585.0
3416Wank Andreasger177.084.9
3529Eisenbichler Markusger177.583.4
369Karlen Gabrielsui127.029.1
DNS20Schlierenzauer Gregoraut159.063.5
DNS28Kasai Noriakijpn
DNS3Ito Daikijpn
DNS36Stoch Kamilpol