PŚ w Vikersund: Kamil Stoch wygrywa!

Autor: Krzysztof Sachmata, Opublikowano:
17392967_1433607780012484_1818646497_n

Kamil Stoch odniósł triumf w niedzielnym konkursie Pucharu Świata w norweskim Vikersund! Drugie miejsce zajął Noriaki Kasai, a podium uzupełnił Michael Hayboeck. Zwycięzcą klasyfikacji generalnej turnieju Raw Air został Stefan Kraft.

Zwycięzca Turnieju Czterech Skoczni zaprezentował dziś fantastyczną formę. Loty na 238,5 i 237 m pozwoliły polskiemu zawodnikowi na wywalczenie zwycięstwa w dzisiejszym konkursie. Drugie miejsce zajął Noriaki Kasai. Jest to pierwsze podium w sezonie dla japońskiego weterana, który do zwycięzcy stracił dziś 18,6 pkt. Podium uzupełnił Michael Hayboeck (241,5 i 222,5 m).

Nieudane występy w drugiej serii zanotowali Stefan Kraft i Andreas Wellinger. Austriak, który zachował prowadzenie w PŚ, dzisiejszą rywalizację ukończył na miejscu piątym. W drugiej serii z dużymi problemami w locie poleciał na odległość 215 m. Jeszcze słabiej spisał się Wellinger. Niemiec, który prowadził po pierwszej serii, w drugiej rundzie skoczył jedynie 166 m, co dało mu spadek na 18. miejsce.

Czternaste miejsce zajął dziś Maciej Kot po lotach na 221,5 i 221 m. 17. był Dawid Kubacki, który w drugiej serii ustanowił swój nowy rekord życiowy – 232 m. Na 23. pozycji rywalizację ukończył Piotr Żyła.

Za nami rywalizacja w ramach cyklu Raw Air. Zwycięzcą został Stefan Kraft. Austriak uzyskał łączną notę 2298,1 pkt. Na drugie miejsce awansował Kamil Stoch, który do Krafta stracił ostatecznie 25,5 pkt. Na trzecim miejscu norweski turniej ukończył Andreas Wellinger.