Line Jahr kończy karierę

Autor: Krzysztof Sachmata, Opublikowano:
line jahr1

Line Jahr jest jedną z bardziej rozpoznawalnych postaci w skokach kobiet. Norweska zawodniczka po wielu latach kariery postanowiła pożegnać się ze skokami.

Jahr podzieliła się wiadomością o zakończeniu kariery sportowej na swoim profilu na Facebooku. Była to odpowiedź na wcześniejszy wpis Maren Lundby.

„Dziękuję wam wszystkim za wspólne spędzone chwile. Szczególnie Tobie, Maren. Stanie wspólnie z Tobą na podium podczas Mistrzostw Świata w Falun było najwspanialszą rzeczą w mojej karierze. Chciałabym podziękować wszystkim moim koleżankom z drużyny za wszystkie chwile radości, śmiechu i frustracji. ”
~Line Jahr

Gdy w 2004 roku został zainaugurowany cykl Pucharu Kontynentalnego kobiet, Line Jahr należała do ścisłej światowej czołówki. Sezon 2004/2005 ukończyła na 4. pozycji w klasyfikacji generalnej PK. Wynik ten powtórzyła również zimą 2005/2006. Łącznie odniosła trzy zwycięstwa w zawodach tego cyklu, a na podium stawała 22 razy.

Norweżka startowała również w zawodach Pucharu Świata, gdzie wielokrotnie zajmowała miejsca w czołowej piętnastce klasyfikacji generalnej. Najlepszy okazał się dla niej sezon 2014/2015, w którym zakończyła PŚ na miejscu dwunastym.

Jahr ma za sobą cztery starty na Mistrzostwach Świata. Najlepiej spisała się w 2009 roku w Libercu, gdzie zajęła dziewiąte miejsce. Na tej samej pozycji ukończyła swój jedyny w karierze start olimpijski w 2014 r. w Soczi.

Warto też dodać, że Norweżka ma za sobą skoki na skoczni mamuciej. W 2004 w Vikersund ustanowiła swój rekord życiowy – 155 m.

Źródło: Facebook.com/Line-Jahr