Znamy skład polskiej kadry A, powrót Miętusa!

Autor: Krzysztof Sachmata, Opublikowano:
podpisane fotkiDSC04944

Trener polskiej reprezentacji w skokach narciarskich Stefan Horngacher postanowił nie zwlekać z decyzją i podał nazwiska siedmiu skoczków, którzy będą stanowić kadrę A w przyszłym sezonie. Do grupy prowadzonej przez austriackiego szkoleniowca dołączą Jakub Wolny oraz Krzysztof Miętus.

Siódemka wybrana przez Horngachera przedstawia się następująco:

  • Kamil Stoch
  • Maciej Kot
  • Piotr Żyła
  • Dawid Kubacki
  • Stefan Hula
  • Jakub Wolny
  • Krzysztof Miętus

Dyskusji nie podlega powołanie „złotej czwórki” z Mistrzostw Świata w Lahti. Pewne miejsce po minionym sezonie miał również Stefan Hula. Do wymienionej piątki dołączy Mistrz Świata Juniorów z 2014 roku Jakub Wolny. Niespodziewanie w pierwszej kadrze znalazł się Krzysztof Miętus, który w sezonie 2016/2017 nie zdołał ani razu zdobyć punktów w zawodach Pucharu Kontynentalnego.

Decyzję tłumaczy prezes Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusz Tajner.

„Krzysztof Miętus został włączony do kadry A na wniosek trenera Horngachera. Tak mamy wytyczne skonstruowane, że tego ostatniego zawodnika w grupie, czy to do kadry, czy na zawody Pucharu Świata lub Pucharu Kontynentalnego, trener ma prawo wybrać według własnego uznania. Szkoleniowiec widzi w tym zawodniku duży potencjał. Zresztą Miętus już był w czołówce, ale potem zniknął na pewien czas. Zdaniem Horngachera to chłopak, którego stać na to, by wrócił na swój dawny poziom.”

~Apoloniusz Tajner w rozmowie z eurosport.onet.pl

W przyszłym tygodniu poznamy decyzję o składzie kadry B, którą od nadchodzącego sezonu będzie prowadził Radek Zidek. W skład jego grupy ma wejść ośmiu polskich skoczków.

Źródło: eurosport.onet.pl