Jan Matura zakończył karierę

Autor: Aga Pająk, Opublikowano:

Jan Matura, który przez wiele lat był czołowym skoczkiem Czech, postanowił zakończyć swoją karierę.

Sezon 2012/2013 był najbardziej udanym w karierze 37-latka. Wówczas Czech sklasyfikowany został na 10. pozycji w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Dodatkowo, wygrał dwa konkursu w Sapporo, a w Harrachovie dwukrotnie uplasował się na podium. „To są największe osiągnięcia, które pozostaną w mojej pamięci na zawsze” – mówił w rozmowie z CRT Matura.

Miniony sezon nie należał do udanych. Czech nie zdobył ani jednego punktu w PŚ.

Swoje skoki Matura odda jeszcze podczas tradycyjnych zawodów w Lomnicy n.P. i Pucharu Kontynentalnego we Frenstacie p.R. Ostatnimi zawodami w karierze Czecha mają być Mistrzostwa Czech w Libercu.

Na pamiątkę przechowuje w domu kombinezon w którym wygrywał w Sapporo oraz narty. „Mam wiele numerów startowych, ale zdecydowanie nie należę do typu ludzi, którzy wieszają rzeczy na ścianach i każdego dnia z nostalgia na nie patrzą. Zdecydowanie nie jestem taki.” – uśmiechnął się Czech. Aktualnie planuje, związać dalsze życie ze skokami narciarskimi i w najbliższym czasie zdecyduje jaka role będzie pełnił.
Sympatycznemu zawodnikowi życzymy wszystkiego dobrego.

źródło: sport.aktualne.cz