83 zawodników i zawodniczek w niemieckich kadrach

Autor: Krzysztof Sachmata, Opublikowano:
Germany

Niemiecki Związek Narciarski zaprezentował grupy szkoleniowe w skokach narciarskich na nadchodzący sezon 2017/2018. W kadrach znalazło się 50 skoczków oraz 33 skoczkinie.

Niemcy od lat stosują rozbudowany system podziału na grupy szkoleniowe, gdyż zawodnicy są jednocześnie przydzielani do zespołów szkoleniowych, a jednocześnie są nominowani do poszczególnych kadr.

Pierwszą grupę szkoleniową Ia będzie stanowić siedmiu zawodników, na czele której będą Andreas Wellinger i Markus Eisenbichler. Są to jedyni zawodnicy niemieccy, którzy dostali powołanie do kadry A. Czołową grupę trenowaną przez Wernera Schustera oraz Roara Ljoekoelsoeya uzupełnią zawodnicy kadry B: Severin Freund, Richard Freitag, Karl Geiger, Stephan Leyhe oraz David Siegel.

W kadrze A kobiet znalazły się trzy zawodniczki: Carina Vogt, Katharina Althaus oraz Svenja Wuerth. Razem z nimi w grupie Ia będzie trenowała także Anna Rupprecht.

Mężczyźni

Grupa szkoleniowa 1a: Markus Eisenbichler (A), Andreas Wellinger (A), Richard Freitag (B), Severin Freund (B), Karl Geiger (B), Stephan Leyhe (B), David Siegel (B)

Grupa szkoleniowa 1b: Andreas Wank (B), Marinus Kraus (B), Moritz Baer (B), Tim Fuchs (B), Julian Hahn (B), Martin Hamann (B), Felix Hoffmann (B), Johannes Schubert (B), Constantin Schmid (C)

Grupa szkoleniowa 2a: Adrian Sell (C), Jonathan Siegel (C), Cedrik Weigel (C), Justin Lisso (C), Jakob Kosak (C), Kilian Maerkl (B), Philipp Raimund (C), Luca Roth (C), Lennart Weigel (C)

Grupa szkoleniowa 2b: Erik Fuchs (D/C), Tom Gerisch (D/C), Claudio Haas (D/C), Quirin Modricker (D/C), Philipp Nickel (D/C), Fabian Schmidt (D/C), Finn Braun (D/C), Leif Fricke (D/C), Luca Geyer (D/C), Eric Hoyer (D/C), Frederick Jaeger (D/C), Kevin Kern (D/C), Paul Kinder (D/C), Simon Spiewok (D/C), Nick Dittrich (D/C), Aeneas Frisch (D/C), Justus Grundmann (D/C), Emmanuel Schmid (D/C), Simon Steinbeisser (D/C)

Grupa objęta wsparciem ze strony związku: Dominik Maylaender (B2), Pius Paschke (B2), Sebastian Rombach (D2), Fabian Seidl (B2), Paul Winter (B2), Max Schaale (C2)

Kobiety

Grupa szkoleniowa 1a: Katharina Althaus (A), Carina Vogt (A), Svenja Wuerth (A), Anna Rupprecht (B)

Grupa szkoleniowa 1b: Ulrike Graessler (B), Juliane Seyfarth (B), Ramona Straub (B), Gianina Ernst (C), Luisa Goerlich (C), Pauline Hessler (C), Agnes Reisch (C)

Grupa szkoleniowa 2a: Sophia Goerlich (C), Henriette Kraus (C), Arantxa Lancho (C), Selina Freitag (C)

Grupa szkoleniowa 2b: Leonie Glas (D/C), Alexandra Seifert (D/C), Josephin Laue (D/C), Sophia Maurus (D/C), Maria Gerboth (D/C), Alina Ihle (D/C), Sandra Mueller (D/C), Jenny Nowak (D/C), Pauline Stephani (D/C), Lilly Kuebler (D/C), Anni Bartl (D/C), Emily Franke (D/C), Emilia Goerlich (D/C), Anna Jaekle (D/C), Marie Naehring (D/C), Amelie Thannheimer (D/C), Michelle Goebel (D/C), Cindy Haasch (D/C)

Źródło: DSV