Kadry Francji na nadchodzący sezon

Autor: Krzysztof Sachmata, Opublikowano:
Vincent Descombes Sevoie

Reprezentacja Francji postanowiła odkryć karty przez nadchodzącym sezonem 2017/2018. W kadrze A prowadzonej przez Gerarda Colina znalazł się Vincent Descombes Sevoie.

Francuscy skoczkowie zostali podzieleni na trzy grupy. Pierwszą z nich jest kadra A, w której jedynym zawodnikiem będzie szesnasty zawodnik klasyfikacji generalnej Pucharu Świata 2016/2017 Vincent Descombes Sevoie.

Bezpośrednie zaplecze będzie stanowić kadra B. W niej znalazło się trzech zawodników: Paul Brasme, Thomas Ruch Dupland, a także Ronan Lamy Chappuis, który ze względu na problemy zdrowotne (zmiany nowotworowe) nie startował w minionym sezonie.

Ostatnią grupą jest kadra juniorów, która składa się z dwóch skoczków. Są to Jonathan Learoyd i Mathis Contamine.

Na trzy grupy zostały podzielone także francuskie skoczkinie narciarskie. W kadrze A znalazło się miejsce dla trzech zawodniczek. Są to Lea Lemare, Lucile Morat i Julia Clair. 

Miejsca w pierwszej grupie zabrakło dla utytułowanej Coline Mattel, która od kilku sezonów nie może znaleźć formy sprzed lat. Obok niej w kadrze B będą trenowały Romane Dieu, Oceane Avocad Gros i Josephine Pagnier. Oceane Paillard będzie jedyną skoczkinią w kadrze juniorskiej.

Źródło: ffs.fr