FIS Cup w Villach: Wagner zwycięża

Autor: Krzysztof Sachmata, Opublikowano:
Wagner Lukas 1

Za nami niedzielny konkurs w ramach FIS Cup. W Villach najlepszy okazał się Niemiec Lukas Wagner, który wyprzedził Austriaków: Eliasa Tollingera oraz Ulricha Wolhgenannta. Najlepiej z Polaków spisali się Przemysław Kantyka i Bartosz Czyż.

I seria

Wagner oddał zdecydowanie najdalszy skok serii – 101,5 m. To mu dało przewagę 7,5 pkt. nad drugim Pawłem Wąskiem. Najlepszy z Polaków skoczył 98 m. Trzecie miejsce zajmuje Yuken Iwasa, który uzyskał 98,5 m.

W czołowej dziesiątce na półmetku uplasowało się czterech Polaków. Siódmy był Stanisław Biela (96,5 m), a dziewiąte miejsce zajęli ex aequo Przemysław Kantyka i Bartosz Czyż (95,5 m). Upadek po swoim skoku na 97 m zanotował Dominik Kastelik. Do drugiej serii nie awansowali Kacper Juroszek (39.), Łukasz Bukowski (53.), Mateusz Rajda (55.), Damian Skupień (56.) i Karol Niemczyk (64.).

Pełne wyniki 1 serii

II seria

Wagner utrzymał prowadzenie i odniósł drugie zwycięstwo w Villach. Do wygranej wystarczył mu skok na 92 m. Na drugie miejsce awansował Elias Tollinger (94,5 m), a trzeci był kolejny z Austriaków Ulrich Wohlgenannt (96 m).

Najlepiej z Polaków spisali się Przemysław Kantyka (siódmy) oraz Bartosz Czyż (ósmy). Pozycji na podium nie zdołał utrzymać Paweł Wąsek, który wypadł z czołowej dziesiątki i ostatecznie zajął 11. miejsce. 16. był Stanisław Biela, a 32. Dominik Kastelik.

Pełne wyniki zawodów

Wagner objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej FIS Cup 2017/2018. Do tej pory zgromadził 120 pkt. i wyprzedza o 2 pkt. drugiego Tima Zajca (dziś 14.). Trzeci jest Elias Tollinger. Najwyżej z Polaków plasuje się Przemysław Kantyka, który jest jedenastym zawodnikiem cyklu.

Kolejne konkursy w ramach FIS Cup odbędą się 12-13 sierpnia w fińskim Kuopio.

Źródło: ewoxx.com