LGP w Hinterzarten: Kubacki deklasuje, Żyła na podium!

Autor: Krzysztof Sachmata, Opublikowano:
DSC_0180

Fantastycznie spisali się polscy skoczkowie podczas dzisiejszego konkursu w niemieckim Hinterzarten! Zdecydowane zwycięstwo odniósł Dawid Kubacki, a na podium znaleźli się także Stephan Leyhe i kolejny z Polaków, Piotr Żyła. W czołowej dziesiątce zawodów uplasowało się aż sześciu naszych zawodników!

I seria

Lider LGP 2017 popisał się zdecydowanie najdalszą odległością serii. 105 m dało mu prowadzenie z przewagą 7,9 pkt. nad drugim Stephanem Leyhe (102,5 m). Dość nieoczekiwanie trzecie miejsce zajął Norweg Halvor Egner Granerud, który uzyskał 102 m. Tuż za podium uplasowali się kolejni Polacy: Maciej Kot (102 m i 4. miejsce) oraz Piotr Żyła (102,5 m i 5. miejsce).

Znakomicie spisali się również pozostali Polacy. Ósme miejsce ex aequo z Romanem Koudelką zajmował Jakub Wolny (101 m), a czołową dziesiątkę zamknął Stefan Hula (100,5 m). Tuż za nim uplasował się Kamil Stoch z odległością 100 m.

II seria

Kubacki nie dał szans rywalom także w drugiej serii. O dzisiejszym zwycięstwie zadecydował skok na 104,5 m. Drugie miejsce utrzymał Leyhe. Niemiec, który uzyskał w finałowej rundzie 103,5 m, do zwycięzcy stracił aż 11,9 pkt. Na podium zdołał wskoczyć Piotr Żyła. Wiślanin w drugiej serii uzyskał 103,5 m. Tuż za podium uplasował się Maciej Kot (101,5 m w drugiej serii).

Cała szóstka Polaków, która wzięła udział w zawodach LGP w Hinterzarten, ukończyła dzisiejsze zawody w czołowej dziesiątce. Siódmy był Stefan Hula (104,5 m w drugiej serii), dziewiąty Jakub Wolny (101,5 m), a tuż za nim wylądował Kamil Stoch (102,5 m).

Kubacki powiększył przewagę w klasyfikacji generalnej LGP 2017. Nad drugim Kotem ma obecnie przewagę 70 pkt. Kolejno piąte i szóste miejsce zajmują Stefan Hula i Piotr Żyła. Czternasty jest Wolny, a na szesnastym miejscu plasuje się Stoch. Polacy umocnili się na prowadzeniu w Pucharze Narodów. Nasi skoczkowie mają 380 pkt. przewagi nad drużyną niemiecką.

Następny konkurs w ramach LGP odbędzie się 12 sierpnia w Courchevel.

Wyniki konkursu

Lp. BIB Zawodnik Kraj Odl1 Pkt1 Odl2 Pkt
150Kubacki Dawidpol105.0142.7104.5283.3
245Leyhe Stephanger102.5134.8103.5271.4
343Zyla Piotrpol102.5133.0103.5269.8
449Kot Maciejpol102.0133.4101.5267.6
56Granerud Halvor Egnernor102.0134.7102.5267.1
646Koudelka Romancze103.5130.0103.5266.4
747Hula Stefanpol100.5128.8104.5264.5
85Wank Andreasger100.5130.4101.0264.2
935Wolny Jakubpol101.0130.0101.5263.4
1017Stoch Kamilpol100.0128.2102.5260.2
1144Schlierenzauer Gregoraut101.5131.399.5260.1
1248Geiger Karlger99.5127.5103.5259.6
1318Justin Rokslo100.5127.8102.5256.0
1428Kraft Stefanaut98.5124.9101.5255.5
1512Eisenbichler Markusger98.0122.8101.0251.1
1631Freitag Richardger101.5126.1100.0248.7
1732Zupancic Miranslo97.5120.3102.0248.6
1836Ammann Simonsui98.5119.7101.0244.9
1840Bresadola Davideita97.5118.8100.0244.9
2021Schiffner Markusaut99.5123.697.5244.5
201Polasek Viktorcze95.5118.8101.0244.5
2242Altenburger Florianaut97.5119.799.5243.1
2338Kofler Andreasaut98.5121.299.0242.6
2420Maeaettae Jarkkofin96.5120.799.0242.1
253Bjerkeengen Fredriknor97.5119.699.0239.9
2641Prevc Peterslo99.0124.295.5239.4
278Bjoereng Joacim Oedegaardnor97.0121.597.5239.2
2819Aalto Anttifin95.5118.799.0238.8
2914Kornilov Denisrus97.0119.998.0237.8
3010Pograjc Andrazslo96.5119.097.0236.8

Wyniki po pierwszej serii:

Lp. BIB Zawodnik Kraj Odl Pkt
150Kubacki Dawidpol105.0142.7
245Leyhe Stephanger102.5134.8
36Granerud Halvor Egnernor102.0134.7
449Kot Maciejpol102.0133.4
543Zyla Piotrpol102.5133.0
644Schlierenzauer Gregoraut101.5131.3
75Wank Andreasger100.5130.4
846Koudelka Romancze103.5130.0
835Wolny Jakubpol101.0130.0
1047Hula Stefanpol100.5128.8
1117Stoch Kamilpol100.0128.2
1218Justin Rokslo100.5127.8
1348Geiger Karlger99.5127.5
1431Freitag Richardger101.5126.1
1528Kraft Stefanaut98.5124.9
1641Prevc Peterslo99.0124.2
1721Schiffner Markusaut99.5123.6
1812Eisenbichler Markusger98.0122.8
198Bjoereng Joacim Oedegaardnor97.0121.5
2038Kofler Andreasaut98.5121.2
2120Maeaettae Jarkkofin96.5120.7
2232Zupancic Miranslo97.5120.3
2314Kornilov Denisrus97.0119.9
2442Altenburger Florianaut97.5119.7
2436Ammann Simonsui98.5119.7
263Bjerkeengen Fredriknor97.5119.6
2710Pograjc Andrazslo96.5119.0
2840Bresadola Davideita97.5118.8
281Polasek Viktorcze95.5118.8
3019Aalto Anttifin95.5118.7
3116Nazarov Mikhailrus95.5117.7
3233Nakamura Naokijpn97.0117.6
339Hilde Tomnor95.0117.4
347Trofimov Roman Sergeevichrus95.0117.3
3530Kozisek Cestmircze95.0116.2
3623Harada Yumujpn95.5115.5
3737Peier Killiansui95.5114.3
3839Aigner Clemensaut95.5114.0
3924Vancura Tomascze94.5113.1
4034Deschwanden Gregorsui95.0112.8
4125Jelar Zigaslo95.0112.6
4127Nousiainen Eetufin93.5112.6
4322Tarman Rokslo94.5112.2
444Sato Yukiyajpn93.5111.3
452Sakuyama Kentojpn93.0110.8
4613Kobayashi Junshirojpn93.0109.5
4726Zografski Vladimirbul90.5102.1
4829Zhaparov Maratkaz91.0101.3
4911Nomme Marttiest88.0100.4
5015Birchler Tobiassui87.098.9

Źródło: Informacja własna/berkutschi