FIS Cup w Kuopio: Zajc wygrywa, Kantyka na podium

Autor: Krzysztof Sachmata, Opublikowano:
Kantyka

Timi Zajc odniósł drugie zwycięstwo w zawodach FIS Cup w Kuopio. Tuż za nim uplasował się najlepszy z Polaków Przemysław Kantyka. Podium uzupełnił Pius Paschke.

I seria

Zajc skoczył 117,5 m, co dało mu prowadzenie na półmetku rywalizacji. Czołową trójkę uzupełnili Finowie: Eetu Nousiainen (116.5 m) i Andreas Alamommo (113,5 m).

W czołowej dziesiątce znalazło się trzech Polaków: Krzysztof Biegun (7. po pierwszej serii), Przemysław Kantyka (8.) oraz Bartosz Czyż (10.). Punktowane miejsca zajęli także Paweł Wąsek (14.), Stanisław Biela (24.) oraz Kacper Juroszek (25.). Poza czołową trzydziestką znaleźli się Tomasz Pilch (38.), Karol Niemczyk (43.), Mateusz Gruszka (47.) oraz Damian Skupień (53.)

Wyniki pierwszej serii

II seria

Skok na 109,5 pozwolił Zajcowi na utrzymanie prowadzenia i odniesienie drugiego zwycięstwa w Kuopio. Na drugie miejsce awansował Przemysław Kantyka. 118 m było najlepszym skokiem drugiej serii. Podium uzupełnił Pius Paschke. Niemiec uzyskał 116,5 m.

Bartosz Czyż ukończył zawody na miejscu jedenastym. Paweł Wąsek był trzynasty, jedno oczko niżej uplasował się Krzysztof Biegun. Odpowiednio na osiemnastym i dziewiętnastym miejscu znaleźli się Stanisław Biela i Kacper Juroszek.

Wyniki konkursu

Źródło: Informacja własna/ewoxx.com