LGP pań w Czajkowskim: Takanashi wygrywa konkurs i klasyfikację generalną

Autor: Krzysztof Sachmata, Opublikowano:
Takanashi

Sara Takanashi była nie do pokonania podczas finałowego Letniego Grand Prix pań w Czajkowskim. Japonka zapewniła sobie tym samym triumf w klasyfikacji generalnej. Drugie miejsce zajęła Irina Awakumowa, a trzecia były ex aequo Maren Lundby i Maja Vtic.

I seria

Takanashi oddała zdecydowanie najdalszy skok pierwszej serii – 102,5 m. Druga była Irina Awakumowa (96,5 m), która do Japonki traciła 17 pkt. Czołową trójkę uzupełniła Maren Lundby z rezultatem 94 m. Punkt do podium traciła czwarta Juliane Seyfarth (93 m). Pierwszą piątkę zamknęła Maja Vtic (94 m).

II seria

Takanashi przypieczętowała swoją wygraną skokiem na 101 m. O 0,5 m dalej wylądowała druga Awakumowa, która do triumfatorki straciła 26,8 pkt. Trzecie miejsce zajęły ex aequo dwie zawodniczki: Maren Lundby (92 m w drugiej serii) oraz Maja Vtic (98,5 m).

Tegoroczna edycja LGP pań była już szóstą w historii cyklu. Po raz szósty z rzędu w klasyfikacji generalnej triumfowała Sara Takanashi. Japonka w tym sezonie letnim zgromadziła 380 pkt. Drugie miejsce zajęła Irina Awakumowa, która do Japonki straciła 90 pkt. Pierwszą trójkę uzupełniła Maren Lundby z dorobkiem 276 pkt. Za nią znalazły się Lucile Morat (256 pkt.) oraz Yuki Ito (220 pkt.)

Lp. BIB Zawodnik Kraj Odl1 Pkt1 Odl2 Pkt
152Takanashi Sarajpn102.5119.0101.0232.4
249Avvakumova Irinarus96.5102.0101.5205.6
350Lundby Marennor94.094.992.0190.3
340Vtic Majaslo94.091.895.0190.3
543Seyfarth Julianeger93.093.994.0187.0
638Barannikova Anastasiyarus93.090.496.0186.8
751Morat Lucilefra92.586.997.5183.3
847Seto Yukajpn93.590.593.5180.2
944Malsiner Manuelaita92.087.790.0173.2
1046Rogelj Spelaslo90.086.488.5169.0
1148Kykkaenen Juliafin87.578.389.5164.4
1239Bogataj Ursaslo87.083.886.5160.5
1325Kustova Alexandrarus89.084.287.0159.4
1421Opseth Siljenor84.578.987.0157.1
1530Henrich Taylorcan92.090.178.5156.8
1637Haralambie Danielarou85.073.189.5156.7
1734Runggaldier Elenaita79.571.989.5154.4
1836Ringquist Abbyusa90.082.781.0153.3
1920Straub Ramonager83.074.187.0152.8
2041Iwabuchi Kaorijpn87.074.183.5151.4
216Maurer Nicolecan89.078.982.0150.3
2242Hendrickson Sarahusa83.075.185.5149.9
2333Pozun Katjaslo86.081.382.5149.8
245Li Xueyaochn86.574.486.0148.6
254Iakovleva Lidiiarus85.078.378.0147.8
2532Dieu Romanefra85.575.783.0147.8
2728Goerlich Luisager84.071.787.5147.2
2823Barantceva Aleksandrarus83.569.385.5145.5
2945Klinec Emaslo89.081.177.5141.7
303Iakovleva Mariiarus82.069.383.0137.9

Źródło: Informacja własna/berkutschi

Twój adres email nie zostanie opublikowany.