LPK w Stams: Drugi austriacki dublet

Autor: mipoc, Opublikowano:
Daniel Huber

Gospodarze po raz kolejny nie dali sobie wydrzeć zwycięstwa w austriackim Stams. W drugich zawodach Letniego Pucharu Kontynentalnego na skoczni HS115 zwycięstwo odniósł Daniel Huber, który wyprzedził Stefana Krafta. Na siódmym miejscu konkurs zakończył Klemens Murańka.

Końcowy triumfator atakował pozycję lidera z trzeciej pozycji, a do 115 metrów z pierwszej serii dodał skok na odległość 113,5 m w finale. Zwycięzca wczorajszego konkursu stracił do zwycięzcy 1,2 punktu. Kraft uzyskał 114,5 i 113,5 m. Na najniższym stopniu podium stanął Vincent Descombes Sevoie z Francji, który osiągnął 114,5 i 112 m.

Czwarta lokata przypadła Piusowi Paschke. Niemiec oddał skoki na odległość 114,5 i 109 m. Dopiero piąte miejsce zajął lider po pierwszej serii Tilen Bartol – skoczek ze Słowenii osiągnął 115,5 i 109,5 m. Na końcu grona najlepszych sześciu zawodników znalazł się trzeci z Austriaków, Thomas Lackner, który uzyskał 110,5 i 111 m.

Tuż za czołową szóstką uplasował się Klemens Murańka. Najlepszy z naszych reprezentantów lądował na 112. i 110. metrze. Najlepszą dziesiątkę uzupełnili Constantin Schmid (112,5 i 109 m), Manuel Poppinger (112,5 i 112 m) oraz Manuel Fettner (116,5 i 107,5 m).

Do drugiej serii awansowało jeszcze dwóch reprezentantów Polski. 24. miejsce zajął Aleksander Zniszczoł (108,5 i 108 m), a 26. był Bartłomiej Kłusek (105,5 i 106 m). Ta sztuka nie udała się 35. Janowi Ziobrze (103 m) oraz 39. Przemysławowi Kantyce (101,5 m).

Liderem cyklu pozostał Klemens Murańka, który z dorobkiem 482 punktów ma 160 „oczek” przewagi nad drugim Miranem Zupancicem. Na trzecie miejsce awansował Pius Paschke – Niemiec zdobył dotychczas 200 punktów.

Kolejne zawody odbędą się w dniach 16-17 września w norweskim Trondheim.