LGP w Hinzenbach: Dublet Polaków, Kubacki wraca na prowadzenie w cyklu

Autor: Radosław Sarnik, Opublikowano:
Kubacki Dawid 26

Dawid Kubacki zachowuje stuprocentową skuteczność podczas swoich występów w tegorocznej edycji Letniego Grand Prix. Zawodnik z Szaflar tym razem tryumfował w konkursie na skoczni normalnej w Hinzenbach. Drugie miejsce zajął Piotr Żyła, a podium uzupełnił Roman Koudelka.

Pierwsza seria

Andreas Wellinger, skacząc z wczesnym numerem startowym, wykorzystał korzystne warunki panujące na skoczni w pierwszej części konkursu osiągając 90.5 metra i notę 122.3 pkt. Dwa punkty za Niemcem znalazł się zwycięzca wczorajszych kwalifikacji – Stefan Hula – po skoku na odległość 88.5 metra. Taką samą odległość osiągnął Maciej Kot, który do kolegi z kadry traci zaledwie 0.2 pkt.

Tuż za prowizorycznym podium znajdował się Roman Koudelka, który również skoczył 88.5 i zdobył notę w wysokości 120 pkt. Piąty jest Dawid Kubacki, który stracił cenne punkty poprzez nieco gorsze lądowanie od konkurentów (88.5 m, 119.5 pkt). Szóste miejsce zajmował Evgeniy Klimov (87.5 m; 117.6 pkt).

W czołowej dziesiątce znalazło się jeszcze dwóch Polaków – Piotr Żyła (87 m; 117 pkt; 8. miejsce) oraz Kamil Stoch (86.5 m; 116.6 pkt; 10. miejsce). Do drugiej serii awansował także Jakub Wolny (84.5 m; 110 pkt; 28. miejsce), natomiast ta sztuka nie udała się Krzysztofowi Miętusowi (83 m; 103.3 pkt; 41. miejsce).

Wyniki pierwszej serii:

Lp. BIB Zawodnik Kraj Odl Pkt
112Wellinger Andreasger90.5122.3
239Hula Stefanpol88.5120.3
347Kot Maciejpol88.5120.1
442Koudelka Romancze88.5120.0
548Kubacki Dawidpol88.5119.5
646Klimov Evgeniyrus87.5117.6
743Leyhe Stephanger87.0117.2
841Zyla Piotrpol87.0117.1
834Bresadola Davideita87.5117.1
1030Stoch Kamilpol86.5116.6
1150Lanisek Anzeslo87.5116.4
1229Kraft Stefanaut86.5116.3
1319Ito Daikijpn87.5114.7
1416Peier Killiansui88.0114.2
1533Takeuchi Takujpn86.5114.1
1638Ammann Simonsui86.0113.7
1736Colloredo Sebastianita86.0113.5
1837Geiger Karlger85.5112.9
1915Larinto Villefin87.5112.2
201Tollinger Eliasaut88.0112.0
209Hayboeck Michaelaut87.0112.0
2217Prevc Peterslo85.5111.9
2349Kobayashi Junshirojpn85.0111.7
2427Wank Andreasger85.5111.3
2526Schiffner Markusaut86.0111.2
2523Fettner Manuelaut85.0111.2
2744Kornilov Denisrus84.5111.0
2825Wolny Jakubpol84.5110.0
2920Aigner Clemensaut84.5108.4
3013Schuler Andreassui84.0107.0
3014Harada Yumujpn85.5107.0
326Zografski Vladimirbul85.5106.6
337Zhaparov Maratkaz85.5106.1
345Rupitsch Markusaut84.0105.8
3432Insam Alexita82.5105.8
362Leitner Clemensaut85.0105.3
3728Romashov Alexeyrus81.5104.8
388Boyd-Clowes Mackenziecan83.5104.5
3940Justin Rokslo81.5103.7
404Aschenwald Philippaut82.5103.5
4110Mietus Krzysztofpol83.0103.3
4231Bickner Kevinusa81.0102.9
4311Ito Kenshirojpn83.0102.8
4435Aalto Anttifin80.599.0
4545Semenic Anzeslo80.097.8
4621Alamommo Andreasfin79.597.6
4724Nazarov Mikhailrus79.597.3
4818Steiner Maximilianaut79.596.1
493Schwann Mikaaut80.095.9
5022Jelar Zigaslo76.093.2

Druga seria

W drugiej serii szturm przypuścili znajdujący się na dalszych miejscach nasi reprezentanci. Dawid Kubacki popisał się najdłuższym skokiem dnia – osiągnął 94.5 metra, co pozwoliło na zwycięstwo w całym konkursie (251.9 pkt). Niewiele bliżej skoczył Piotr Żyła – jego 92.5 metry dały ostatecznie drugie miejsce (246.3 pkt). Wiślanin minimalnie wyprzedził Romana Koudelkę (90.5 m w II serii; 246.0 pkt).

Czwarte miejsce zajął lider po pierwszej serii – Andreas Wellinger (88.5 w II serii; 244.4 pkt), piąty był kolejny z Polaków – Stefan Hula (88.5 m w II serii; 241.6 pkt), a szóśty Stephan Leyhe (91 m; 240.6 pkt).

Na siódme miejsce spadł ostatecznie Maciej Kot (87.5 m w II serii; 238.7 pkt). Na 24. miejscu zawody ukończył Jakub Wolny (85.5 m w II serii; 222.1 pkt), natomiast po fatalnym drugim skoku na 26. miejsce spadł Kamil Stoch (85 m w II serii; 221.1 pkt).

Lp. BIB Zawodnik Kraj Odl1 Pkt1 Odl2 Pkt
148Kubacki Dawidpol88.5119.594.5251.9
241Zyla Piotrpol87.0117.192.5246.3
342Koudelka Romancze88.5120.090.5246.0
412Wellinger Andreasger90.5122.388.5244.4
539Hula Stefanpol88.5120.388.5241.6
643Leyhe Stephanger87.0117.291.0240.6
747Kot Maciejpol88.5120.187.5238.7
846Klimov Evgeniyrus87.5117.688.5237.9
929Kraft Stefanaut86.5116.389.5237.2
1034Bresadola Davideita87.5117.189.5236.8
1119Ito Daikijpn87.5114.789.5234.7
1250Lanisek Anzeslo87.5116.487.5233.6
1336Colloredo Sebastianita86.0113.588.5233.1
1449Kobayashi Junshirojpn85.0111.790.5232.6
1538Ammann Simonsui86.0113.787.5230.5
1616Peier Killiansui88.0114.287.0229.4
1717Prevc Peterslo85.5111.988.5229.2
189Hayboeck Michaelaut87.0112.086.5228.2
1933Takeuchi Takujpn86.5114.185.5224.5
2027Wank Andreasger85.5111.385.5224.0
2137Geiger Karlger85.5112.984.0223.4
221Tollinger Eliasaut88.0112.085.0222.9
2315Larinto Villefin87.5112.283.5222.3
2425Wolny Jakubpol84.5110.085.5222.1
2544Kornilov Denisrus84.5111.085.0221.2
2630Stoch Kamilpol86.5116.685.0221.1
2723Fettner Manuelaut85.0111.286.0219.9
2826Schiffner Markusaut86.0111.283.5219.8
2920Aigner Clemensaut84.5108.483.5215.7
3013Schuler Andreassui84.0107.080.5210.7
3114Harada Yumujpn85.5107.079.0205.9

W klasyfikacji generalnej cyklu na prowadzenie powrócił Dawid Kubacki – Polak ma 47 pkt przewagi nad Anze Laniskiem i 68 nad Junshiro Kobayashim.

Już we wtorek odbędzie się ostatni konkurs cyklu – zawody w Klingenthal, które zostaną poprzedzone jutrzejszymi kwalifikacjami.

Źródło: informacja własna + berkutchi