Puchar Prezesa PZN za nami

Autor: Krzysztof Sachmata, Opublikowano:
Szczyrk

Dziś w Szczyrku na kompleksie skoczni Skalite odbyły się konkursy w ramach Pucharu Prezesa PZN. Rywalizacja została rozegrana w różnych kategoriach wiekowych.

Senior

Krzysztof Leja nie dał szans rywalom w rywalizacji seniorów. Zawodnik klubu AZS Zakopane w swoich próbach uzyskał 100,5 m i 98,5 m. Drugie miejsce zajął Artur Kukuła (95 m i 94,5 m), a podium uzupełnił kombinator norweski Szczepan Kupczak (95 m i 92 m)

SENIOR – WYNIKI>>>

Junior A

Bezkonkurencyjny okazał się Paweł Wąsek. Siódmy zawodnik tegorocznych Mistrzostw Świata Juniorów skoczył 100,5 m oraz 104 m. Drugi Bartosz Czyż (95,5 m i 101,5 m) stracił do zwycięzcy 18 pkt. Trzeci był Damian Skupień (96 m i 87,5 m).

JUNIOR A – WYNIKI>>>

Junior B

Rywalizację w tej kategorii zdominował Tomasz Pilch. Zawodnik klubu WSS Wisła w swoich dzisiejszych próbach uzyskał 99 m i 105 m. Drugi był Kacper Juroszek (95,5 m i 102,5 m). Na podium znalazł się także Szymon Pawłowski (92,5 m i 97 m).

JUNIOR B – WYNIKI>>>

Juniorki

Dużo bardziej wyrównana rywalizacja miała miejsce w konkursie juniorek, która miała miejsce na skoczni HS77. Ostatecznie najlepsza okazała się Magdalena Pałasz, która skoczyła 71,5 m i 72 m. Druga była Kinga Rajda (71 m i 71,5 m), która do triumfatorki straciła 1,7 pkt. Trzecie miejsce zajęła triumfatorka LPK 2017 Kamila Karpiel (72,5 m i 70,5 m).

JUNIORKI – WYNIKI>>>

Junior C

W tej kategorii najlepszy okazał się Mateusz Jarosz. Zawodnik klubu TS Wisła Zakopane w swoich próbach uzyskał 73 m i 72,5 m. Drugie miejsce zajął Adam Niżnik (po 71,5 m), a trzeci był Jan Habdas (po 71,5 m).

JUNIOR C – WYNIKI>>>

Junior D

W tej kategorii zdecydowanie najlepszy okazał się Jan Rzadkosz, który w swoich skokach uzyskał 67 m i 68,5 m. Na podium znaleźli się także Marcin Wróbel (66,5 m i 62 m) oraz Klemens Joniak (61 m i 68 m).

JUNIOR D – WYNIKI>>>

Młodziczki

Na obiekcie HS44 triumfowała Marcelina Bełtowska. Zawodniczka klubu AZS Zakopane skoczyła 39,5 m oraz 35,5 m. Druga Wiktoria Przybyła (37 m i 37,5 m) przegrała ze zwyciężczynią o zaledwie 0,6 pkt. Trzecie miejsce zajęła Sara Tajner (36 m i 37 m).

MŁODZICZKI – WYNIKI>>>

Junior E

W tej kategorii wygrał Kacper Jarząbek z TS Wisła Zakopane (41,5 m i 41 m). Na podium znaleźli się także Wiktor Szozda (41 m i 39,5 m) oraz Mikołaj Serwatowicz (38,5 m i 40 m).