Glasder i Lussi mistrzami USA

Autor: Krzysztof Sachmata, Opublikowano:
glasder

Ten weekend stał pod znakiem krajowych mistrzostw. Na skoczni normalnej HS100 w Lake Placid o medale walczyli Amerykanie. Tytuł mistrzowski zdobyli Nina Lussi oraz Michael Glasder.

Kobiety

Zdecydowanie najlepsza okazała się Nina Lussi, która uzyskała dziś 88 m i 94,5 m, co pozwoliło jej na wygraną z przewagą aż 24,5 pkt. nad drugą Nitą Englund (82 m i 90 m). Podium uzupełniła Abby Ringquist (76,5 m i 80 m).

Dużą niespodziankę sprawiła słaba postawa Sary Hendrickson. Utytułowana skoczkini zajęła piąte miejsce po skokach na 68 m i 63 m. Do triumfatorki zawodów straciła aż 114,5 pkt.

Mężczyźni

Michael Glasder był bezkonkurencyjny w konkursie mężczyzn. Amerykanin uzyskał 96 m i 100,5 m, co dało mu złoty medal. Drugie miejsce zajął Kanadyjczyk Mackenzie Boyd-Clowes (90,5 m i 95 m). Trzecie miejsce zajął rekordzista USA w długości lotu Kevin Bickner (92,5 m i 90 m). W pierwszej piątce znaleźli się także kombinator norweski Bryan Fletcher (91 m i 82 m) oraz AJ Brown (85,5 m i 88,5 m).