PŚ pań w Lillehammer: Althaus zwycięża w konkursie oraz w Lillehammer Triple

Autor: Krzysztof Sachmata, Opublikowano:
Katharina Althaus

Katharina Althaus zdominowała niedzielny konkurs Pucharu Świata w Lillehammer na dużej skoczni i odniosła zwycięstwo w całym cyklu Lillehammer Triple. Podium uzupełniły Maren Lundby i Sara Takanashi.

I seria

Althaus prezentuje znakomitą formę u progu tego sezonu. Z obniżonej belki startowej (12) i przy niekorzystnych warunkach skoczyła aż 138,5 m. To dało jej potężną przewagę nad rywalkami. Druga Lundby (130 m, 12 belka) traciła do Niemki 16 pkt.

Po 137 m skoczyły Sara Takanashi (3.) oraz Carina Vogt (4.). Pierwszą piątkę uzupełniła Irina Awakumowa (128,5 m).

II seria

Althaus w drugiej serii postawiła kropkę nad „i”. Skok na 139,5 m pozwolił jej na zwycięstwo z gigantyczną przewagą nad rywalkami. Jej przewaga nad drugą Lundby (139 m) wyniosła aż 23,9 pkt.

Swoje pierwsze podium w sezonie wywalczyła Takanashi. Japonka w drugiej serii skoczyła 136 m, co pozwoliło jej na zajęcie trzeciego miejsca. W pierwszej piątce znalazły się także Irina Awakumowa (125 m) i Yuki Ito (127 m).

Konkursy z tego weekendu wliczały się do klasyfikacji cyklu Lillehammer Triple. Triumf odniosła Althaus, która również objęła samodzielne prowadzenie w Pucharze Świata (280 pkt). Nad drugą Lundby ma 20 pkt. przewagi. Po dzisiejszym konkursie na trzecie miejsce wskoczyła Takanashi z dorobkiem 160 pkt.

Kolejne konkursy z cyklu PŚ pań odbędą się 16-17 grudnia w niemieckim Hinterzarten. Zawodniczki po raz pierwszy w historii tego cyklu zmierzą się w konkursie drużynowym.

Lp. BIB Zawodnik Kraj Odl1 Pkt1 Odl2 Pkt
128Althaus KatharinaGER138.5155.3139.5308.2
229Lundby MarenNOR130.0139.3139.0284.3
326Takanashi SaraJPN137.0134.3136.0275.8
423Avvakumova IrinaRUS128.5125.8125.0250.7
527Ito YukiJPN122.5119.7127.5249.4
625Vogt CarinaGER137.0132.5124.5246.7
724Wuerth SvenjaGER124.5115.7127.5237.3
818Bogataj UrsaSLO127.5115.7113.5223.1
920Malsiner LaraITA118.0102.4126.0219.9
1014Lemare LeaFRA121.0110.2119.5219.8
118Klinec EmaSLO119.0105.6121.0218.0
1217Kriznar NikaSLO130.0113.8117.0217.8
1319Seyfarth JulianeGER117.0103.3121.0217.2
1411Morat LucileFRA121.5112.0115.5214.5
1513Malsiner ManuelaITA117.0105.5118.5214.2
1610Seifriedsberger JacquelineAUT115.597.4119.0212.1
1722Rogelj SpelaSLO117.5101.2117.0209.6
1816Hoelzl ChiaraAUT119.0101.3114.5200.6
1915Seto YukaJPN117.5104.8109.5195.1
207Opseth SiljeNOR118.596.2109.0190.2
214Stroem Anna OdineNOR112.591.1114.0187.9
221Vtic MajaSLO115.097.9106.5183.8
232Chang XinyueCHN106.571.6125.0177.7
249Haralambie DanielaROU110.583.5110.0171.0
253Tikhonova SofiaRUS113.090.1103.5169.6
2612Iwabuchi KaoriJPN99.568.4115.5166.1
275Kykkaenen JuliaFIN105.578.7108.0159.9
2821Ernst GianinaGER108.077.398.5137.6
296Clair JuliaFRA113.089.0113.096.6