PŚ pań w Hinterzarten: Maren Lundby wygrywa

Autor: Krzysztof Sachmata, Opublikowano:
Lundby

Za nami czwarty w tym sezonie konkurs indywidualny w ramach Pucharu Świata pań. Zdecydowane zwycięstwo odniosła Maren Lundby. Na podium znalazły się także Katharina Althaus i Sara Takanashi.

Lundby oddała zdecydowanie najdalsze skoki w obu seriach. 105 m w pierwszej kolejce i 102 m w drugiej pozwoliły Norweżce na zwycięstwo z przewagą 14,4 pkt. nad drugą Althaus (102,5 i 99 m). Trzecie miejsce zajęła Takanashi, która uzyskała 98 i 100 m.

Dużą niespodziankę sprawiła Ramona Straub, która zajęła czwarte miejsce. Niemka skoczyła 101,5 i 97,5 m. Pierwszą piątkę zamknęła Yuki Ito (96,5 i 98 m).

W klasyfikacji generalnej PŚ pań mamy dwie liderki. Lundby i Althaus po czterech konkursach mają identyczną liczbę punktów (360). Trzecia jest Takanashi ze stratą 140 pkt. do liderek.

To były ostatnie konkursy PŚ pań w roku 2017. Następne konkursy odbędą się 6-7 stycznia 2018 r. w rumuńskim Rasnovie.

Pełne wyniki

Lp. BIB Zawodnik Kraj Odl1 Pkt1 Odl2 Pkt
139Lundby MarenNOR105.0134.6102.0269.1
240Althaus KatharinaGER102.5125.099.0254.7
338Takanashi SaraJPN98.0120.8100.0248.8
42Straub RamonaGER101.5124.797.5248.6
537Ito YukiJPN96.5118.498.0239.9
636Vogt CarinaGER97.5116.499.0238.7
727Hoelzl ChiaraAUT98.0116.397.0232.6
831Seyfarth JulianeGER94.5108.996.5227.2
921Iwabuchi KaoriJPN94.0109.695.0221.0
1023Klinec EmaSLO92.0105.695.5219.8
1133Bogataj UrsaSLO93.0105.394.0215.9
1235Avvakumova IrinaRUS91.0103.893.0215.0
1330Kriznar NikaSLO95.0108.791.0212.3
1425Malsiner ManuelaITA92.0102.190.5209.0
1522Seifriedsberger JacquelineAUT90.099.692.0207.7
1628Ernst GianinaGER91.0100.788.0201.5
1724Morat LucileFRA90.598.890.0200.1
1814Clair JuliaFRA89.598.989.0200.0
1932Rogelj SpelaSLO91.0103.286.5197.8
2026Seto YukaJPN92.0102.985.0196.7
2134Malsiner LaraITA91.5101.285.0193.7
2229Lemare LeaFRA90.599.785.0193.2
231Goerlich LuisaGER89.095.285.0187.5
2417Kykkaenen JuliaFIN88.096.185.0187.4
2510Barannikova AnastasiyaRUS88.593.886.0186.7
2620Opseth SiljeNOR88.095.784.0185.0
275Runggaldier ElenaITA88.594.782.5183.1
2718Stroem Anna OdineNOR88.094.883.0183.1
2919Haralambie DanielaROU85.588.285.5180.2

Źródło: Berkutschi