PK w Erzurum: Norwesko-słoweńska dominacja

Autor: mipoc, Opublikowano:
Anze Lanisek

Anze Lanisek odniósł zwycięstwo w drugim konkursie Pucharu Kontynentalnego na skoczni HS140 w tureckim Erzurum. W gronie najlepszych pięciu zawodników znaleźli się jedynie reprezentanci Słowenii i Norwegii. Najlepszy z Polaków, Aleksander Zniszczoł, był dziewiąty.

Triumfator oddał skoki na odległość 132,5 i 140 m, wyprzedzając lidera po pierwszej serii, Mariusa Lindvika. 136 metrów dało Norwegowi 2,9 punktu przewagi nad Słoweńcem, ale w finałowej próbie wylądował on metr bliżej, tracąc w końcowym rozrachunku 5,3 punktu do Laniska.

Trzecia pozycja przypadła Tomazowi Naglicowi ze Słowenii, który dwukrotnie doskoczył do 134. metra. Czwarty, po skokach na odległość 130 i 134 m, był Tom Hilde. Piąta lokata należała do Nejca Dezmana (132,5 i 131,5 m). Czołową szóstkę zamknął Niemiec David Siegel – triumfator pierwszego konkursu wylądował na 126. i 137. metrze.

Punkty zdobyli wszyscy czterej reprezentanci Polski. Dziewiąte miejsce zapewniły Aleksandrowi Zniszczołowi skoki na odległość 126 i 130 metrów. Trzynasty był Przemysław Kantyka, który osiągnął 128 i 126,5 m. Klemens Murańka zajął osiemnastą lokatę (119 i 126,5 m), a na 27. pozycji konkurs zakończył Krzysztof Leja (dwukrotnie 113,5 m).

Dzięki dobrym występom w Erzurum, Marius Lindvik został nowym liderem Pucharu Kontynentalnego. Norweg wyprzedził poprzedniego lidera cyklu, Tomasza Pilcha.

Lp. BIB Zawodnik Kraj Odl1 Pkt1 Odl2 Pkt
138LANISEK AnzeSLO132.5147.3140.0288.2
247LINDVIK MariusNOR136.0150.2135.0282.9
340NAGLIC TomazSLO134.0146.0134.0274.3
442HILDE TomNOR130.0135.6134.0268.1
545DEZMAN NejcSLO132.5142.4131.5265.6
643SIEGEL DavidGER126.0125.7137.0265.2
746LEAROYD JonathanFRA130.0137.7133.0264.3
844WANK AndreasGER126.5128.4134.5262.6
939ZNISZCZOL AleksanderPOL126.0134.7130.0257.7
1041PAVLOVCIC BorSLO130.5137.0128.5257.2
1123BRASME PaulFRA131.5126.7130.0253.9
1227BUSKUM Andreas GranerudNOR132.5129.8130.0253.4
1337KANTYKA PrzemyslawPOL128.0135.1126.5251.9
1431ROCH DUPLAND ThomasFRA130.5126.8129.0250.6
1535PEDERSEN RobinNOR122.5130.5129.5249.1
1632KRANJEC RobertSLO134.5134.3126.5247.4
1725LARSON CaseyUSA133.5126.1124.0242.6
1836MURANKA KlemensPOL119.0121.7126.5239.2
1922SOUKUP MatthewCAN129.0119.3121.5233.9
2034HLAVA LukasCZE117.0117.6124.0229.7
2128MAKSIMOCHKIN MikhailRUS127.5120.8121.5227.0
2229BJOERENG Joacim OedegaardNOR126.5120.9119.0223.1
2326SANDELL Jonas-SlothNOR129.0117.7120.0222.1
2424IPCIOGLU Fatih ArdaTUR127.5116.2119.0218.0
2530SAKALA FilipCZE128.0120.2110.0208.4
2620CECON FedericoITA124.5108.5117.0204.8
2733LEJA KrzysztofPOL113.5104.7113.5197.9
2821TARMAN RokSLO120.5101.7114.5195.5
2919CHOI Heung ChulKOR121.5104.0110.0191.9
303DEMIR AyberkTUR118.099.9101.5170.3