PŚ pań w Zao: Kolejny triumf Maren Lundby

Autor: Krzysztof Sachmata, Opublikowano:
Maren Lundby

W ostatnim czasie nie ma mocnych na Maren Lundby. Norweżka zwyciężyła w kolejnym konkursie Pucharu Świata pań w japońskim Zao. Podium uzupełniły reprezentantki gospodarzy: Yuki Ito i Sara Takanashi.

Lundby odniosła swoje piąte zwycięstwo z rzędu, a zarazem szóste w sezonie i czternaste w karierze. Zdecydowane zwycięstwo dały jej skoki na 97 i 101 m.

Na podium uplasowały się dwie Japonki. Drugie miejsce zajęła Yuki Ito (90,5 i 91 m) ze stratą 30,2 pkt. do triumfatorki. Trzecia była Sara Takanashi (89 i 91 m), której strata do drugiego miejsca wyniosła zaledwie 0,3 pkt.

Lp. BIB Zawodnik Kraj Odl1 Pkt1 Odl2 Pkt
150Lundby MarenNOR97.0125.4101.0245.9
248Ito YukiJPN90.5118.491.5215.7
349Takanashi SaraJPN89.0114.691.0215.4
442Kriznar NikaSLO85.0108.797.5214.6
547Avvakumova IrinaRUS90.5116.288.0208.7
641Seto YukaJPN86.0109.187.5203.7
743Seyfarth JulianeGER84.098.788.5189.4
844Klinec EmaSLO83.0100.385.5186.1
939Iwabuchi KaoriJPN89.099.283.0184.1
1046Hoelzl ChiaraAUT82.099.283.0181.5
1137Straub RamonaGER87.098.383.0180.8
1226Barannikova AnastasiyaRUS87.092.987.5178.9
1340Seifriedsberger JacquelineAUT87.095.983.5177.8
1445Bogataj UrsaSLO84.093.885.5176.7
1534Chang XinyueCHN80.085.189.0176.5
1631Tikhonova SofiaRUS81.088.986.5174.3
1736Ernst GianinaGER79.081.588.0169.8
1833Stroem Anna OdineNOR80.088.783.0166.6
1932Opseth SiljeNOR80.091.175.0162.7
202Kablukova KseniaRUS85.591.578.0161.8
2119Kustova AlexandraRUS84.595.276.0161.6
2220Shigeno MisakiJPN86.093.579.0161.2
2328Runggaldier ElenaITA83.088.377.5160.5
2425Goerlich LuisaGER81.589.179.0159.8
2530Kykkaenen JuliaFIN81.587.279.0159.6
2524Iwasa HarukaJPN82.585.680.0159.6
2738Rogelj SpelaSLO79.582.683.0158.7
2823Rupprecht AnnaGER74.580.675.5152.0
299Graessler UlrikeGER73.578.077.0147.6