PŚ w Willingen: Zwycięstwo Forfanga, dwóch Polaków na podium, Stoch wygrywa Willingen Five!

Autor: Radosław Sarnik, Opublikowano:
Johann Andre Forfang

Johann Andre Forfang zwyciężył w konkursie Pucharu Świata w niemieckim Willingen. Norweg wyprzedził dwójkę reprezentantów Polski: Kamila Stocha oraz Piotra Żyłę. Kamil Stoch poza podium zdobył dzisiaj zwycięstwo w cyklu Willingen Five.

I seria

Pierwsza seria była popisem dwójki zawodników. Fantastyczne skoki oddali: Johann Andre Forfang, który osiągnął 147.5 m oraz Kamil Stoch, który uzyskał 145.5 m. Ten pierwszy w ostatecznym rozrachunku okazał się lepszy o 4.2 pkt. Z dużą stratą do czołowej dwójki trzecie miejsce okupuje Dawid Kubacki, który w mniej korzystnych warunkach wietrznych osiągnął 138 m.

Na czwartym miejscu niespodziewanie znajduje się Nejc Dezman po skoku na odległość 142.5 m. Piąty jest Markus Eisenbichler (140 m), a szóste miejsce zajmuje kolejny Polak – Piotr Żyła (142 m).

W czołowej dziesiątce znajduje się jeszcze jeden Polak – Maciej Kot – który jest dziewiąty (142 m). Do drugiej serii awansował także Stefan Hula (126.5 m), który jest 23.

Do drugiej serii nie awansował Jakub Wolny, któremu zabrakło do tego jedynie 0.5 pkt (128 m; 31. miejsce).

II seria

W drugiej serii Forfang i Stoch potwierdzili, że skakali dzisiaj na poziomie dwie klasy wyższym niż reszta stawki. Stoch niemal bez wiatru pod narty osiągnął 140.5 metra. Forfang w bardziej sprzyjających warunkach uzyskał 144.5 metrów, co wystarczyło by zachować część przewagi po pierwszej serii. Na trzecim miejscu znalazł się Piotr Żyła, który przesunął się na podium po skoku na odległość 138.5 m.

Czwarte i piąte miejsce przypadło reprezentantom Norwegii: Robertowi Johanssonowi (140.5 m) oraz Danielowi Andre Tande (138.5 m). Szóste miejsce zajął Markus Eisenbichler (134 m).

Siódme i ósme miejsce zajęli kolejni reprezentanci Polski – Dawid Kubacki (133.5 m) oraz Maciej Kot (133.5 m). Na dwunaste miejsce po najdłuższym skoku drugiej serii (145 m) przesunął się Stefan Hula.

Wobec słabszej postawy Tandego i Freitaga (28. miejsce), Kamil Stoch pewnie tryumfował w cyklu Willingen Five zostawiając w pokonanym polu Johanna Andre Forfanga oraz Daniela Andre Tande. Polak odzyskał także żółty plastron lidera Pucharu Świata i obecnie ma nad Richardem Freitagiem 33 pkt przewagi

Źródło: informacja własna + FIS