PK w Iron Mountain: Lindvik wygrywa przed Wolnym

Autor: mipoc, Opublikowano:
Marius Lindvik

W cieniu Igrzysk Olimpijskich rozegrano pierwszy konkurs Pucharu Kontynentalnego w amerykańskim Iron Mountain. W rywalizacji na skoczni HS133 najlepszy okazał się Marius Lindvik. Norweg, po skokach na odległość 137 i 135,5 m, aż o 13,8 punktu wyprzedził drugiego Jakuba Wolnego.

Reprezentant Polski w pierwszej serii wylądował na 130. metrze i atakował podium z szóstego miejsca. Na awans w górę tabeli pozwoliła mu 138-metrowa próba w finale. Trzeci był drugi z Norwegów, Halvor Egner Granerud, który doskoczył do 134. i 125. metra.

Tuż za najlepszą trójką uplasował się Manuel Poppinger. Austriak oddał skoki na odległość 129 i 134,5 m. Piąte miejsce zajął Słoweniec Anze Lanisek, osiągając 127 i 130,5 m. Dopiero na szóstą pozycję spadł lider po pierwszej serii, Pius Paschke. Niemiec zanotował rezultaty wynoszące 141,5 i 122 m.

Punkty zdobył Klemens Murańka. 23-latek oddał skoki na odległość 120,5 124 m. Na pierwszej serii rywalizację zakończyli Aleksander Zniszczoł i Przemysław Kantyka.

Lp. BIB Zawodnik Kraj Odl1 Pkt1 Odl2 Pkt
139LINDVIK MariusNOR137.0143.7135.5291.5
27WOLNY JakubPOL130.0127.8138.0277.7
31GRANERUD Halvor EgnerNOR134.0142.5125.0268.7
46POPPINGER ManuelAUT129.0126.8134.5268.4
537LANISEK AnzeSLO127.0126.9130.5264.4
619PASCHKE PiusGER141.5144.1122.0263.6
741WANK AndreasGER127.5125.9129.5260.3
821HUBER StefanAUT138.0137.6120.0259.8
940DEZMAN NejcSLO129.0130.2120.5259.0
1034HAUER JoachimNOR126.5121.1131.5256.6
1138SIEGEL DavidGER131.0125.8126.0253.6
1230HUBER DanielAUT120.5116.3124.0245.2
1336ASCHENWALD PhilippAUT121.5116.7122.5240.1
1411AUNE JoakimNOR119.5107.6127.5231.7
1524HAMANN MartinGER117.0109.1129.5229.6
1633PAVLOVCIC BorSLO122.5115.1118.5228.8
1726WOHLGENANNT UlrichAUT111.5105.7126.5227.6
1832KRANJEC RobertSLO119.5110.1122.5225.5
1922ZUPANCIC MiranSLO125.0118.9117.0222.8
2017MURANKA KlemensPOL120.5107.1124.0222.0
2125PEDERSEN RobinNOR112.0102.3123.0221.3
2220BAER MoritzGER115.0104.1124.0221.1
2335NAGLIC TomazSLO112.0102.5121.0219.9
2429TEPES JurijSLO119.0113.9113.0219.7
2512STEINER MaximilianAUT118.5106.2122.5216.9
2628ALTENBURGER FlorianAUT112.0102.8119.5216.6
2713SOUKUP MatthewCAN118.5104.4121.0210.7
2818HOFFMANN FelixGER119.0101.9115.0204.4
2915ROCH DUPLAND ThomasFRA113.596.9113.0193.6
309VANCURA TomasCZE115.096.6102.0171.8