RAW Air w Lillehammer: Stoch wygrywa, Kubacki drugi!

Autor: Aga Pająk, Opublikowano:
Polska 7

Piękny wtorek w Lillehammer. Kamil Stoch wygrał konkurs Pucharu Świata z przewagą 27,7 punktów nad drugim Dawidem Kubackim! Trzeci był Robert Johansson.

Triumfator lądował kolejno na 140,5 i 141 m, po raz kolejny nie dając szans rywalom. Jednocześnie Stoch powiększył swoją przewagę w klasyfikacji Pucharu Świata i RAW Air. Drugie miejsce, najlepsze w karierze, zajął Dawid Kubacki (139 & 140,5 m). Skład podium uzupełnił Robert Johansson (137 & 136,5 m).

Tuż za „pudłem” znalazł się Andreas Stjernen (134,5 & 133,5 m). Piątą notę łączną miał Richard Freitag (135 & 141,5 m). Dalsze pozycje przypadły kolejno Johanowi Andre Forfangowi (137 & 131,5 m), Peterowi Prevcowi (134,5 & 135 m) i Stefanowi Kraftowi (135,5 & 126,5 m). Niestety, miejsca na podium nie zdołał utrzymać dziewiąty Stefan Hula (139,5 & 129 m). Czołową „10” zamknął Daniel-Andre Tande (135,5 & 125 m).

Lp. BIB Zawodnik Kraj Odl1 Pkt1 Odl2 Pkt
150Stoch KamilPOL140.5153.0141.0306.4
241Kubacki DawidPOL139.0138.6140.5278.7
344Johansson RobertNOR137.0134.9136.5273.7
439Stjernen AndreasNOR134.5133.1133.5272.5
549Freitag RichardGER135.0136.1141.5271.1
646Forfang Johann AndreNOR137.0134.4131.5268.0
733Prevc PeterSLO134.5131.7135.0263.4
845Kraft StefanAUT135.5134.3126.5262.2
936Hula StefanPOL139.5136.2129.0261.7
1048Tande Daniel AndreNOR135.5133.6125.0257.7
1135Geiger KarlGER134.5127.5128.5256.3
1228Granerud Halvor EgnerNOR134.0126.8128.5255.6
1347Wellinger AndreasGER135.0128.1123.5253.1
1437Zyla PiotrPOL133.0124.7128.5252.8
1532Ammann SimonSUI129.0121.1130.5251.3
1643Eisenbichler MarkusGER127.0117.4132.0250.6
1742Kobayashi JunshiroJPN134.5131.3124.0250.5
1824Kasai NoriakiJPN134.0127.8123.5248.9
1926Kobayashi RyoyuJPN134.0126.8124.5246.7
2019Wolny JakubPOL132.0123.7124.0239.6
2113Aschenwald PhilippAUT133.5120.9120.5238.1
221Ringen SondreNOR132.0115.6126.0238.0
2311Wank AndreasGER130.0118.4123.5237.8
2427Bartol TilenSLO131.0121.1124.5235.6
2521Schlierenzauer GregorAUT128.0118.3123.0233.2
2634Leyhe StephanGER130.5117.9122.0231.0
2714Boyd-Clowes MackenzieCAN131.0117.8121.0230.6
2818Dezman NejcSLO128.0115.3123.0229.5
2940Fannemel AndersNOR127.5115.0123.0227.8
3017Lindvik MariusNOR129.0116.9122.5226.2

 

Lp. BIB Zawodnik Kraj Odl Pkt
150Stoch KamilPOL140.5153.0
241Kubacki DawidPOL139.0138.6
336Hula StefanPOL139.5136.2
449Freitag RichardGER135.0136.1
544Johansson RobertNOR137.0134.9
646Forfang Johann AndreNOR137.0134.4
745Kraft StefanAUT135.5134.3
848Tande Daniel AndreNOR135.5133.6
939Stjernen AndreasNOR134.5133.1
1033Prevc PeterSLO134.5131.7
1142Kobayashi JunshiroJPN134.5131.3
1247Wellinger AndreasGER135.0128.1
1324Kasai NoriakiJPN134.0127.8
1435Geiger KarlGER134.5127.5
1526Kobayashi RyoyuJPN134.0126.8
1528Granerud Halvor EgnerNOR134.0126.8
1737Zyla PiotrPOL133.0124.7
1819Wolny JakubPOL132.0123.7
1927Bartol TilenSLO131.0121.1
1932Ammann SimonSUI129.0121.1
2113Aschenwald PhilippAUT133.5120.9
2211Wank AndreasGER130.0118.4
2321Schlierenzauer GregorAUT128.0118.3
2434Leyhe StephanGER130.5117.9
2514Boyd-Clowes MackenzieCAN131.0117.8
2643Eisenbichler MarkusGER127.0117.4
2717Lindvik MariusNOR129.0116.9
281Ringen SondreNOR132.0115.6
2918Dezman NejcSLO128.0115.3
3040Fannemel AndersNOR127.5115.0
3130Kot MaciejPOL126.0114.8
329Siegel DavidGER124.0113.0
3312Kornilov DenisRUS130.0112.0
3415Bickner KevinUSA125.5111.7
3522Zajc TimiSLO124.0108.5
3623Takeuchi TakuJPN124.5108.4
3725Aigner ClemensAUT123.5106.7
387Zografski VladimirBUL123.5106.4
393Hilde TomNOR126.0106.2
4038Damjan JernejSLO121.5105.8
418Learoyd JonathanFRA122.5105.2
422Pedersen RobinNOR125.5103.9
436Schuler AndreasSUI121.5101.5
4429Hayboeck MichaelAUT119.599.8
444Nazarov MikhailRUS121.599.8
4620Deschwanden GregorSUI119.098.0
475Colloredo SebastianITA115.594.0
4831Semenic AnzeSLO110.583.0
4910Koudelka RomanCZE111.579.1
DSQ16Sato YukiyaJPN124.0110.1