Heinz Kuttin opuszcza reprezentację Austrii

Autor: Krzysztof Sachmata, Opublikowano:
Heinz Kuttin

Austriacki Związek Narciarski (OESV) podczas dzisiejszej konferencji prasowej ogłosił, że Heinz Kuttin nie będzie już trenerem skoczków austriackich. 47-letni szkoleniowiec zrezygnował z posady.

Sezon 2017/2018 nie był udany dla Austriaków. Skoczkowie z tego kraju ani razu nie wygrali konkursu Pucharu Świata, zaś z wielkich imprez jak Mistrzostwa Świata w Lotach w Oberstdorfie czy Igrzyska Olimpijskie w Pjonczangu wrócili bez medali.

Z powodu braku sukcesów minionej zimy, na głównego trenera Heinza Kuttina, który pracuje z pierwszą kadrą Austrii od sezonu 2014/2015, spadła duża fala krytyki ze strony mediów oraz środowiska narciarskiego, m.in. byłego szkoleniowca skoczków austriackich Alexandra Pointnera. Z powodu licznych nieprzyjemności Kuttin postanowił zrezygnować z posady głównego trenera.

 „Jest mi bardzo przykro z tego powodu. Niektórzy ludzie są po prostu bardziej wrażliwi i media powinny o tym pamiętać.”

– Peter Schroecksnadel, prezes Austriackiego Związku Narciarskiego

Nie znamy jeszcze nazwiska następcy Kuttina. Rozpatrywanych jest trzech-czterech kandydatów. Pod uwagę nie będą brani trenerzy, którzy współpracowali ze skoczkami austriackimi w poprzednich latach.

To nie będzie jedyna zmiana w austriackich skokach. Z posadą dyrektora sportowego ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej pożegnał się Ernst Vettori. Jego obowiązki przejął były kombinator norweski Mario Stecher.

Źródło: FIS/OESV