Colin i Treitinger kończą współpracę z Francuzami

Autor: Krzysztof Sachmata, Opublikowano:
Vincent Descombes Sevoie

Okres po sezonie olimpijskim jest czasem, kiedy w poszczególnych reprezentacjach dochodzi do roszad w sztabach szkoleniowych. Zmiany dotyczą przede wszystkim trenerów głównych. Taka sytuacja pojawiła się także we Francji. Pierwszy szkoleniowiec Gerard Colin oraz jego asystent Robert Treitinger postanowili zakończyć współpracę z francuskimi skoczkami.

Ów duet przejął kadrę Francji w sezonie 2014/2015. Po czterech latach współpracy Colin i Treitinger postanowili opuścić skoczków francuskich.

„Niedawno rozegrane Mistrzostwa Francji zamknęły 4-letni cykl olimpijski. Na początku naszej współpracy ustaliliśmy pewne cele. Jedne udało nam się zrealizować, innych niestety nie.

Udało nam się ponownie wprowadzić francuskie skoki na wyższy międzynarodowy poziom, udało nam się wytworzyć sportowe emocje. W tym samym czasie nie udało nam się jednak wywalczyć podium ani uformować drużyny.

Na przeszłość patrzymy bez żalu, ponieważ daliśmy z siebie wszystko. Francuskie skoki narciarskie potrzebują jednak więcej czasu, by dogonić światową czołówkę.

Chciałbym podziękować mojemu asystentowi Robertowi Treitingerowi za jego wkład w naszą pracę. Podziękowania składam również Walterowi Hoferowi oraz całej Międzynarodowej Federacji Narciarskiej. Jesteśmy dumni, że mogliśmy tworzyć wspólnie historię skoków. Dziękuję również wszystkim tym, którzy nas wspierali.”

– Gerard Colin

W tych latach najlepsze chwile w karierze przeżywał Vincent Descombes Sevoie, dla którego zima 2016/2017 okazała się najlepsza w karierze, kiedy to zajął wysokie szesnaste miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. W dwóch poprzednich sezonach zajmował niezłą 28. pozycję w PŚ. Na Mistrzostwach Świata w lotach w Bad Mitterndorf w 2016 był trzynasty.

Francuzom nie brakuje utalentowanej młodzieży. Duży potencjał pokazał niespełna 18-letni Jonathan Learoyd, który w minionym sezonie zdobył swoje pierwsze punkty PŚ, a także osiągał świetne wyniki w Pucharze Kontynentalnym.

Źródło: FIS