Szwajcarzy odkryli karty na sezon 2018/2019

Autor: Krzysztof Sachmata, Opublikowano:
Simon Ammann

Szwajcarski związek w piątek podał składy kadr na zbliżającą się zimę. Przy okazji ogłoszono długo wyczekiwaną decyzję na temat dalszej kariery sportowej przez Simona Ammanna.

Czterokrotny mistrz olimpijski zdecydował się na kontynuowanie skakania, tym samym został jako jedyny przydzielony do jednoosobowej kadry narodowej. W zeszłym sezonie wraz z Killianem Peierem i Gregorem Deschwandenem był członkiem kadry A.

W tym sezonie kadra A nie jest liczniejsza niż kadra narodowa, po raz kolejny powołanie do niej dostał 27-letni Gregor Deschwanden, który mimo że nie może tego sezonu zaliczyć do bardzo udanych, uplasował się na trzydziestym ósmym miejscu klasyfikacji generalnej, w Niżnym Tagile był siódmy oraz pobił swój rekord życiowy w Planicy – 230 m.

Kadra B jest o wiele większa, znalazło się w niej aż sześciu zawodników – Luca Egloff, Sandro Hauswirth, Gabriel Karlen, Kilian Peier, Dominik Peter oraz Andreas Schuler.

Jedynym zawodnikiem kadry C został szesnastolatek Olan Lacroix, 58. na tegorocznych mistrzostwach świata juniorów w Kanderstegu.

Decyzje o zakończeniu kariery ogłosił dwudziestoletni Tobias Birchler. Największym sukcesem tego zawodnika było wywalczenie ósmego miejsca na mistrzostwach świata juniorów w 2016 w Rasnovie.

Źródło: FIS
Autor: Alicja Kapuścińska