Wojciech Topór: „Zgodziłem się bez wahania”

Autor: Katarzyna Służewska, Opublikowano:
Topór Wojciech
Nowy sezon wniósł do polskich skoków pewne zmiany. Jedną z nich będzie osoba głównego trenera w kadrze juniorów. Od lata stanowisko zajmie 31-letni Wojciech Topór, który do tej pory pełnił funkcję zastępcy Macieja Maciusiaka.

Katarzyna Służewska: Od nadchodzącego sezonu będziesz głównym trenerem polskiej kadry młodzieżowej. Czy ta decyzja była dla Ciebie zaskoczeniem?
Wojciech Topór: Wiele lat byłem drugim trenerem i ciągle zdobywałem doświadczenie. Dwa lata temu nie zdecydowałem się na taki krok, bo nie czułem się na to gotowy. Teraz, kiedy zaproponowano mi abym został głównym trenerem w kadrze juniorów, zgodziłem się bez wahania, gdyż oswajałem się z tą decyzją już wcześniej.
K.S.: Ta zmiana nazywana jest twoim awansem. Czy ty też tak do tego podchodzisz?
W.T.: Jak najbardziej. Wiadomo, że bycie głównym trenerem w kadrze wyżej, byłoby większym awansem, ale równie dobrze wiadomo, że aby zostać tam trenerem, potrzeba jeszcze większego doświadczenia i większej wiedzy.
K.S.: Z Maćkiem Maciusiakiem tworzyliście od kilku lat zgrany duet trenerski. Czy będzie Ci brakowało trochę tej współpracy?
W.T.: Wiele razem przeszliśmy. Były sukcesy i ciężkie chwile, ale zawsze trzymaliśmy się razem i nawzajem sobie pomagaliśmy. Lata, które razem przepracowaliśmy zawsze będę dobrze wspominał. Nasze drogi się teraz trochę rozeszły, ale dalej będziemy blisko współpracować.
K.S.: Czy przygotowania do sezonu będą przebiegały tak samo jak w latach poprzednich czy planujecie jednak wprowadzenie jakiś nowości?
W.T.: Przygotowania będą przebiegały bardzo podobnie jak w latach poprzednich, czyli według wizji Stefana Horngachera, którą wniósł do polskich skoków.

 

Polska kadra juniorów, pod wodzą nowego sztabu szkoleniowego, treningi wznowiła już na początku kwietnia. Jak wiadomo, w skład kadry C wchodzi siedmiu zawodników: Mateusz Gruszka, Szymon Jojko, Kacper Juroszek, Karol Niemczyk, Szymon Pawłowski, Damian Skupień oraz Kacper Stosel.
Źródło: informacja własna