Nowa skocznia w Braunlage?

Autor: Aga Pająk, Opublikowano:
DSC_0042

W niemieckim Braunlage, położonym w górach Harz, planowana jest budowa nowego obiektu K110. Czy plan zostanie zrealizowany i młodzi zawodnicy nie będą musieli dojeżdżać na treningi do Oberhofu?

Reprezentujący klub WSV Braunlage mając 14-15 lat, jeśli chcą trenować dalej, przenoszą się do Oberhofu, gdzie mogą trenować na większych obiektach.

Jens Koch, który nie tylko jest prezydentem klubu WSV Braunlage, ale także wraz z Jensem Riemannem i Maximilianem Kaiserem trenuje młodych adeptów skoków, przedstawił plany budowy nowej skoczni, której koszt waha się między 5,5 a 6 milionami euro.  „Skocznia byłaby nie tylko obiektem sportowym, ale także turystycznym” – mówił Koch.  Wieża byłaby punktem widokowym, a na jej szczycie – podobnie jak m.in. w Wiśle – znajdowałaby się kawiarnia. Skocznia powstałaby w miejscu nieczynnej już K70. Jej punkt K usytuowany byłby na 110 metrze, a HS wynosiłby 117 m.

Plan wygląda realistycznie. Sam Koch wierzy, że znajdą się sponsorzy, którzy będą chętni wyłożyć 600.000 euro, które pozwolą na rozpoczęcie budowy i pozyskanie reszty potrzebnych pieniędzy (90%).

www.goslarsche.de
źródło: www.goslarsche.de

W przeszłości w mieście istniała skocznia normalna – Wurmbergschanze, lecz z powodu uszkodzeń pod koniec 2013 roku, została ona zamknięta, a następnie zdemontowana.

źródło: goslarsche.de / ndr.de