Reinhard Hess patronem skoczni w Lauscha

Autor: Aga Pająk, Opublikowano:
09

W minioną sobotę w niemieckiej miejscowości Lauscha odbyły się 9. w historii zawody Glasscup. Ich ranga była o tyle wyższa, że miały one miejsce w 110. rocznicę istnienia klubu. Postanowiono także uhonorować Reinharda Hessa.

W ramach zawodów o szklany puchar rywalizowano na pięciu obiektach – K3, K10, K15, K27 i K47. W zawodach kobiet triumfowała Pauline Stephani, a wśród panów zwyciężył Oliver Reck.

Wyniki zawodów

Punktem kulminacyjnym było jednak odsłonięcie tablicy przed skocznią normalną, która informuje, że ten obiekt nosi imię legendarnego skoczka narciarskiego i autora sukcesów niemieckich skoków – Reinharda Hessa.

Reinhard Hess urodził się w 1945 roku w Lauscha. Choroba nowotworowa przyczyniła się do jego przedwczesnej śmierci w 2007 roku. Jego zawodnicy niemalże z każdej imprezy przywozili medale – w sumie pod jego okiem wywalczyli trzy złota olimpijskie, sześć tytułów mistrzów świata, triumfowali w Pucharze Świata, Turnieju Czterech Skoczni…

Skocznia im. Reinharda Hessa została wybudowana w 1911 roku. Wielokrotnie była modernizowana. Po raz ostatni w 2005 roku. Punkt K usytuowany jest na 92. metrze, a HS na 102. Jej rekordzistą jest austriacki kombinator norweski – Mario Seidl, który w 2010 roku poszybował na 109 metr.

źródło: informacja własna / skispringen-lauscha.de
foto: skisprungschanzen.com