Ernest Prislić oddał pierwsze skoki

Autor: Aga Pająk, Opublikowano:
Ernest Prislic

Ponad rok temu świat skoków narciarskich obiegła fatalna informacja na temat wypadku w Planicy, którego ofiarą był Ernest Prislić. Walka o zdrowie i życie Słoweńca na szczęście zakończyła się sukcesem, a on sam zdołał już oddać pierwsze skoki. 

To miał być zwykły trening w Planicy. Nie rozpoczął się. Zakończył się tragicznie. Na drodze potrącony został jeden z członków ówczesnej kadry B – Ernest Prislić. Stan zawodnika był bardzo ciężki. Po przetransportowaniu do szpitala w Lublanie, lekarze walczyli o życie zawodnika. Wówczas nikt nie zaprzątał sobie głowy myślami czy kiedykolwiek powróci na skocznie – najważniejsze, aby był zdrowy.

22. lutego Prislić otrzymał zielone światło od lekarzy i pozwolenie na powrót do skoków narciarskich. W wywiadzie dla siol.net (Cały wywiad TUTAJ) mówił, że nie czuje presji wyników i po prostu chce oddać skok. Udało się!

To małe marzenie spełniło się czwartkowego poranka na obiekcie w Kisovcu. Jak poinformowała na swoim profilu na Instagramie partnerka Ernesta Prislicia – Sabina Blazevic, Słoweniec powrócił do skoków. Czy uda mu się wrócić do formy i profesjonalnego skakania? Czas pokaże.

prislic

źródło: instagram.com/sabinablazevic