Roman Koudelka mistrzem Czech

Autor: Aga Pająk, Opublikowano:
Koudelka Roman 12

W tym roku Mistrzostwa Czech na skoczni normalnej odbyły się we Frensztacie p.R. Kolejny złoty krążek do swojej kolekcji dołożył Roman Koudelka, który dodatkowo ustanowił nowy rekord tamtejszego obiektu lądując w serii próbnej na 108. metrze.

O słabym poziomie czeskich skoków może świadczyć fakt, że na starcie  mistrzowskich zawodów mężczyzn stanęło zaledwie dziewięciu zawodników. Z powodu problemów zdrowotnych nie wystąpił Tomas Vancura. Zwyciężył, z przewagą 12.5 pkt, Roman Koudelka, który w swoich próbach uzyskał 100,5 i 90 metrów. Srebrny medal powędrował do Lukasa Hlavy (94,5 & 90 m), a brąz wywalczył Cestmir Kozisek (95 & 88,5 m).

WYNIKI

Lp. BIB Zawodnik Kraj Odl1 Pkt1 Odl2 Pkt
131Koudelka RomanCZE100.5126.590.0232.0
226Hlava LukasCZE94.5114.090.0219.5
330Kozisek CestmirCZE95.0116.088.5218.0
429Polasek ViktorCZE86.096.093.5207.0
525Holik FrantisekCZE82.587.581.0173.0
628Sakala FilipCZE82.086.580.5167.5
727Stursa VojtechCZE82.086.577.0160.5
824Jirotka DavicCZE75.071.068.0126.0
922Lasota DamianCZE80.079.566.0124.0

W zmaganiach juniorów zwyciężył Petr Vaverka (98 & 99 m), przed Jakubem Sikolą (94 & 97 m) i Petrem Sablaturą (94 & 96 m).

SKRÓCONE WYNIKI

Lp. BIB Zawodnik Kraj Odl1 Pkt1 Odl2 Pkt
120Vaverka PetrCZE98.0121.599.0246.0
217Sikola JakubCZE94.0111.597.0230.5
316Sablatura PetrCZE94.0110.596.0226.5
419Rydl RadekCZE92.0106.593.5217.0
521Selcer RadekCZE90.0102.094.5215.0

W regionalnych zawodach kobiet pierwsze miejsce przypadło Barborze Blazkovej (100 & 93 m), przed Spelą Rogelj (90 & 93,5 m) i Stepanką Ptackovą (84,5 & 87,5 m).

WYNIKI

Lp. BIB Zawodnik Kraj Odl1 Pkt1 Odl2 Pkt
16Blazkova BarboraCZE100.0119.593.0228.5
28Rogelj SpelaSLO90.0103.593.5214.5
37Ptackova StepankaCZE84.588.587.5182.0
45Krepelkova MartaCZE81.083.079.0160.5
54Indrackova KarolinaCZE73.564.062.0104.0
62Rajnochova MichaelaCZE59.032.053.546.5
71Koldovska TerezaCZE46.51.048.55.0