Nika Kriznar i Nik Fabijan wygrywają w Kranju

Autor: Aga Pająk, Opublikowano:
Fabijan Nik 1

Wtorkowe zawody, które wliczane były do klasyfikacji generalnej Pucharu Cockta, zorganizowane zostały na normalnej skoczni w Kranju. Zwyciężyli Nik Fabijan i Nika Kriznar.

W zmaganiach mężczyzn najlepszy okazał się być Nik Fabijan, który w swoich próbach uzyskał 98,5 i 102,5 m. Drugie miejsce zajął Ernest Prislić (96,5 & 103 m). Skład podium uzupełnił Rok Tarman (98 & 100 m).
Czwarty był Miran Zupancic (98 & 98 m), a czołową „5” zamknął Nejc Dezman (96 & 100 m). Zaskoczeniem może być dopiero ósma lokata Andraza Pograjca (95,5 & 98,5 m).

WYNIKI

Lp. BIB Zawodnik Kraj Odl1 Pkt1 Odl2 Pkt
11Fabijan NikSLO98.5109.8102.5226.8
22Prislic ErnestSLO96.5105.7103.0225.1
33Tarman RokSLO98.0108.9100.0221.4
44Zupancic MiranSLO98.0109.498.0218.3
55Dezman NejcSLO96.0104.8100.0217.8
66Kveder MihaSLO96.0104.3100.5217.7
77Samec MatevzSLO95.0102.0100.0214.5
88Pograjc AndrazSLO95.5102.998.5211.2
99Jelenko MarjanSLO92.596.599.0207.2
1010Susnik UrbanSLO95.0101.595.5204.4

Nika Kriznar dzięki skokom na 100 i 105 metrów odniosła zwycięstwo w kategorii kobiet, przed Emą Klinec (99,5 & 104,5 m) i Ursą Bogataj (95 & 102,5 m). Czwarta była Jerneja Brecl (95 & 99,5 m), a piąta Spela Rogelj (95,5 & 96 m).

WYNIKI

Lp. BIB Zawodnik Kraj Odl1 Pkt1 Odl2 Pkt
11Kriznar NikaSLO100.0113.5105.0236.5
22Klinec EmaSLO99.5113.1104.5236.2
33Bogataj UrsaSLO95.0102.0102.5219.5
44Brecl JernejaSLO95.0102.099.5213.6
55Rogelj SpelaSLO95.5103.996.0207.7

W rywalizacji mężczyzn do lat 20. triumfował Aljaz Osterc (99 & 101,5 m). Co ciekawe na drugiej pozycji uplasował się Sergey Tkachenko (98,5 & 99,5 m), który na chwilę obecną reprezentuje SSK Velenje. Trzeci był Vid Vrhovnk (95 & 100 m).

WYNIKI

Lp. BIB Zawodnik Kraj Odl1 Pkt1 Odl2 Pkt
11Osterc AljazSLO99.0111.2101.5227.9
22Tkachenko SergeyKAZ98.5108.399.5219.9
33Vrhovnik VidSLO95.0102.5100.0214.5
44Vodusek LovroSLO95.5103.997.0210.5
55Brezovnik MedardSLO96.0105.395.5208.7

W Kranju skakali także skoczkowie do lat 18. Dwukrotnie na 99. metrze wylądował Jernej Presecnik i dzięki temu odniósł zwycięstwo nad Janem Bombkiem (98,5 & 99 m) i Zakiem Mogelem (103 & 104 m), który upadł w pierwszej próbie.

WYNIKI

Lp. BIB Zawodnik Kraj Odl1 Pkt1 Odl2 Pkt
11Presecnik JernejSLO99.0111.299.0221.9
22Bombek JanSLO98.5109.899.0221.0
33Mogel ZakSLO103.096.4104.0216.6
44Robnik LukaSLO95.0103.097.5210.5
55Rep MarcelSLO96.5104.796.5209.4