LPK w Kranju: Triumf Killiana Peiera

Autor: Aga Pająk, Opublikowano:
Peier Killan

Szwajcar Killian Peier odniósł zwycięstwo w inauguracyjnych zawodach Letniego Pucharu Kontynentalnego na normalnej skoczni w Kranju.

Killian Peier dzięki skokom na 103 i 105 metrów zwyciężył z przewagą 2.1 punktu nad drugim Jewgienijem Klimowem (107,5 & 104,5 m). Na podium stanął także najlepszy z Niemców – Felix Hoffmann (100 & 101,5 m).

Tuż za najlepszą trójką znalazł się Stefan Huber (98 & 101 m). Kolejne lokaty zajęli Anze Semenic (104,5 & 98,5 m), Tomaz Naglic (101 & 100 m) i Yukiya Sato (101 & 100,5 m).

Najlepiej z Poaków zaprezentował się 12. Przemysław Kantyka (96,5 & 104,5 m). Punktowali także 17. Tomasz Pilch (98 & 97 m), 22. Paweł Wąsek (99 & 96 m) oraz 24. Aleksander Zniszczoł (95,5 & 94,5 m).

Lp. BIB Zawodnik Kraj Odl1 Pkt1 Odl2 Pkt
132PEIER KillianSUI103.0134.1105.0277.6
231KLIMOV EvgeniyRUS107.5139.5104.5275.5
341HOFFMANN FelixGER100.0125.7101.5262.6
446HUBER StefanAUT98.0126.5101.0262.3
56SEMENIC AnzeSLO104.5131.298.5262.2
648NAGLIC TomazSLO101.0129.3100.0261.6
729SATO YukiyaJPN101.0127.0100.5259.9
854WANK AndreasGER99.0127.199.5258.2
953SIEGEL DavidGER96.5119.7106.0256.3
1025MAATTA JarkkoFIN100.5126.199.5255.0
1130NAKAMURA NaokiJPN99.5124.899.5254.8
1233KANTYKA PrzemyslawPOL96.5118.6104.5253.8
1351LANISEK AnzeSLO93.5118.7101.5251.4
1450ASCHENWALD PhilippAUT97.5121.799.0251.1
1547PAVLOVCIC BorSLO95.5120.898.5250.2
1635SCHULER AndreasSUI98.5120.199.0249.5
1749PILCH TomaszPOL98.0126.097.0249.1
1842HAMANN MartinGER92.0117.9102.0248.7
1934BJOERENG Joacim OedegaardNOR95.0119.3100.5248.3
2011HOERL JanAUT96.5122.897.0247.1
2118LISSO JustinGER96.0117.699.5245.5
2237WASEK PawelPOL99.0122.496.0244.8
235BARTOL TilenSLO92.0117.298.0243.7
2440ZNISZCZOL AleksanderPOL95.5121.494.5239.9
258WIENERROITHER JulianAUT96.5121.493.0239.3
264PREVC DomenSLO94.0115.896.5238.1
2727VASSILIEV DimitryRUS96.5120.493.0237.1
2822NAZAROV MikhailRUS97.5117.995.5236.7
2910AALTO AnttiFIN96.0117.395.0233.6
3043POPPINGER ManuelAUT93.5115.993.5230.9