LGP kobiet w Hinterzarten: Dominacja Takanashi, Rajda z punktami

Autor: Krzysztof Sachmata, Opublikowano:
sara-takanashi1

Sara Takanashi była bezkonkurencyjna w dzisiejszych zawodach inauguracyjnych Letniej Grand Prix kobiet, które miały miejsce w niemieckim Hinterzarten. Na podium znalazły się także Yuki Ito i Ramona Straub. Punkty zdobyła Kinga Rajda.

Takanashi rozpoczęła sezon letni od bezapelacyjnego zwycięstwa. Jako jedyna w obu seriach skakała ponad 100 m. Odległości na 105 i 103 m dały jej triumf z ogromną przewagą nad rywalkami.

Drugie miejsce zajęła jej rodaczka Yuki Ito. Druga z Japonek uzyskała rezultaty 105,5 i 99,5 m. Do swojej koleżanki straciła 19,6 pkt.

Po raz pierwszy w swojej karierze na podium w zawodach najwyższej rangi znalazła się Ramona Straub. Niemka wywalczyła trzecią pozycję ze skokami na 93 i 95,5 m.

W Hinterzarten startowała jedna reprezentantka Polski – Kinga Rajda, której udało się zdobyć punkty LGP. Zawodniczka ze Szczyrku uzyskała 80,5 i 83 m, co dało jej 27. miejsce. Jest to najlepsze osiągnięcie Polki w zawodach najwyższej rangi.

10 sierpnia odbędzie się kolejny konkurs w ramach LGP kobiet. Następnym przystankiem będzie francuskie Courchevel.

Lp. BIB Zawodnik Kraj Odl1 Pkt1 Odl2 Pkt
139Takanashi SaraJPN105.0128.5103.0254.4
238Ito YukiJPN105.5117.399.5234.8
330Straub RamonaGER93.0105.595.5214.7
440Althaus KatharinaGER94.5109.593.5212.7
536Hoelzl ChiaraAUT91.099.699.0212.5
633Klinec EmaSLO97.5107.492.0209.4
729Seifriedsberger JacquelineAUT94.5107.793.0208.6
832Seyfarth JulianeGER86.590.295.5198.1
931Seto YukaJPN91.598.890.0197.2
1035Bogataj UrsaSLO95.0110.986.0196.5
1137Avvakumova IrinaRUS90.093.993.0194.4
124Hessler PaulineGER92.596.290.0194.2
1215Kustova AlexandraRUS86.590.495.5194.2
1421Haralambie DanielaROU83.585.793.5183.8
1534Kriznar NikaSLO86.086.491.5182.9
1624Tikhonova SofiaRUS84.582.891.5182.2
1728Iwabuchi KaoriJPN88.091.785.0177.2
1820Brecl JernejaSLO78.071.294.0170.5
1922Morat LucileFRA87.591.081.5168.5
2025Ernst GianinaGER81.579.488.0167.2
2111Ptackova StepankaCZE86.587.680.0160.6
2217Eder LisaAUT77.076.487.0159.0
235Iakovleva LidiiaRUS86.582.381.5153.1
2413Komar KatraSLO78.072.985.0152.6
2414Kablukova KseniaRUS78.574.783.0152.6
2627Malsiner LaraITA86.582.375.5149.6
279Rajda KingaPOL80.570.283.0147.6
2810Sderzhikova ValentinaKAZ84.076.082.0147.2
2926Malsiner ManuelaITA77.564.986.5145.4
306Raudaschl ElisabethAUT78.068.274.5130.9

Źródło: Informacja własna/berkutschi