Bickner z podwójnym mistrzostwem kraju

Autor: Krzysztof Sachmata, Opublikowano:

W miniony weekend odbyły się Mistrzostwa Stanów Zjednoczonych w Park City. W sobotni poranek rozegrano konkurs na skoczni normalnej (K90), w którym najlepszy okazał się Kevin Bickner. W niedzielę zaś na najwyższym stopniu podium znalazł się Kanadyjczyk Mackenzie Boyd-Clowes, jednak tytuł właśnie powędrował do drugiego Bicknera.

Rywalizacja na normalnej skoczni obyła się bez niespodzianek. W pierwszej serii Bickner objął prowadzenie po skoku na 98,5 metra – o dwa metry za Kanadyjczykiem, a trzy dalej niż trzeci Casey Larson. W drugiej serii warunki się znacznie pogorszyły, przy skoku Boyd-Clowesa zmieniono belkę z osiemnastej na szesnastą, co obu zawodnikom dało ponad sześć dodatkowych punktów. Jednak nawet dzięki temu Bickner uzyskał o 0,5 pkt punkta więcej dzięki odległości 95,5 m – metr dalej niż jego poprzednik. Za to Larson w tych warunkach skoczył 91,5 metra, znacznie umacniając się na swoim miejscu przed Kanadyjczykiem Matthew Soukupem, który tracił do niego aż 22,5 pkt.

Srebrny medal samych mistrzostw powędrował do Larsona, a brązowy do Deckera Deana. Dean w konkursie był piąty po skokach na 88,5 oraz 84 m.  Do czwartego miejsca stracił 5 pkt.

Prócz wyżej wymienionej dwójki w konkursie wystąpiło gościnnie aż pięciu innych reprezentantów północnych sąsiadów. Najwyżej z nich uplasował się Joshua Maurer, na szóstej pozycji, wyprzedzając broniącego tytułu Michaela Glasdera o 0,9 pkt. Startował również Robert Lock. Brytyjczyk trenujący w Stanach uplasował się na dwunastym miejscu na 27 zawodników z odległościami 84,5 oraz 76 m.

Pełne wyniki sobotnich zawodów>>>

W niedzielnym konkursie na dużej skoczni (K120) triumf odniósł Mackenzie Boyd-Clowes zaraz przed Kevinem Bicknerem. Walka była bardzo wyrównana, jak zaznaczył sam zwycięzca. Po pierwszej serii Amerykanin prowadził, jednak świetnym skokiem na 132,5 m to Kanadyjczyk wywalczył zwycięstwo. Jak dzień wcześniej trzeci był Casey Larson. Podium mistrzostw ułożyło się dosłownie tak samo jak na skoczni normalnej – Bickner, Larson, Dean.

Pełne wyniki niedzielnych zawodów>>>

Źródło: informacja własna/USA Nordic

Autorka: Ala Kapuścińska