Z wizytą w Delnicach [FOTO + VIDEO]

Autor: Aga Pająk, Opublikowano:

Chorwacja jest jednym z ulubionych wakacyjnych kierunków Polaków. Czas urlopu to też świetny moment, aby sprawdzić postępy na obiektach w tamtejszych Delnicach.

W ubiegłym roku pisaliśmy o tym, że w Delnicach powstaje kompleks małych skoczni, który ma na celu przyciągnąć młodych adeptów do uprawiania tego sportu. Zdjęcia z budowy możecie zobaczyć TUTAJ.

Skocznie te mają rozmiary K8 i K15. Patrząc na nie mamy wrażenie, że są zdecydowanie większe. Ich budowa jest praktycznie skończona. Położony został też zielony igelit. Brak na zeskoku kolorowych liń, przez co skocznie wyglądają całkowicie inaczej. W planach jest też budowa skoczni K30 i K80.

Z naszych informacji wynika, że nikt jeszcze tam skoku nie oddał. Dodatkowo, Chorwaci próbowali pozyskać trenera ze Słowenii, lecz rozmowy szybko się skończyły. Zakupili też narty dla przyszłych podopiecznych, których długość jest zdecydowanie niedostosowana dla dzieci.

W Delnicach istniała kiedyś też skocznia K70, której ruiny wciąż można odnaleźć. Ostatni konkurs tam odbył się w 2006 roku, a jej rekord należy do Urbana Zamernika, który skoczył 72,5 m.

źródło: informacja własna