Damian Skupień zwycięzcą Memoriału Olimpijczyków

Autor: Radosław Sarnik, Opublikowano:
memoriał

Sensacyjnie zakończył się konkurs skoków narciarskich Memoriału Olimpijczyków rozegranego w Szczyrku. Tryumfatorem był Damian Skupień, któremu nie przeszkodził mu w tym nawet upadek w drugiej serii konkursowej. Drugie miejsce zajął Szczepan Kupczak, a trzeci był Krzysztof Biegun.

Zawody na skoczni normalnej w Szczyrku nie miały najmocniejszej krajowej obsady – zabrakło zawodników z Kadry A i B. W akcji mogliśmy zobaczyć m.in. całą kadrę C, kilku zdolnych juniorów spoza kadr, Krzysztofa Bieguna oraz kombinatora norweskiego Szczepana Kupczaka. Zawodom towarzyszyło nadanie kompleksowi skoczni Skalite imienia Beskidzkich Olimpijczyków. Odsłoniono w związku z wydarzeniem tablicę pamiątkową z wypisanymi nazwiskami wszystkich zimowych olimpijczyków z regionu na czele z Adamem Małyszem.

Konkurs skoków wygrał dosyć niespodziewanie Damian Skupień, jednak bardziej od samego zwycięstwa mogą szokować jego rozmiary. Niespełna 19-letni zawodnik oddał skoki na odległość 104.5 i 110 metrów. Drugiej, bardzo dalekiej, próby nie był w stanie ustać, ale przewaga metrów wystarczyła do wygranej.

Drugie miejsce zajął Szczepan Kupczak (2 skoki na odległość 100 m), a trzeci okazał się Krzysztof Biegun (99 i 97.5 metrów). Pozycje za podium zajęli: Szymon Pawłowski (94 i 101 metrów), Kacper Stosel (101.5 oraz 94 metry) oraz Łukasz Bukowski (95.5 i 96 metrów).