Austriacy oceniają zawody w Stams

Autor: Katarzyna Służewska, Opublikowano:
41443777_2059105594148581_2166375594227400704_n

W dniach 8-9 września,odbyły się kolejne zawody w ramach letniej odsłony Pucharu Kontynentalnego. Tym razem areną zmagań była skocznia HS-115 w Stams. Zawody w ojczyźnie ocenili dla nas zawodnicy z Austrii.

Najlepszym z Austriaków okazał się Philipp Aschenwald, który dwukrotnie stanął na podium. Jak zawody ocenia 22-latek? “Jestem bardzo zadowolony z uzyskanych wyników i weekend w Stams uznaję za bardzo udany. Oczywiście sobota była dla mnie bardziej szczęśliwa, ale niedzielne zawody oceniam również na duży plus”.

Zawodnik z klubu SC Mayerhofen prawdopodobnie jest już pewien startu w kolejnych zawodach PK, które zawitają tym razem do Oslo. “Jeśli chodzi o najbliższe plany startowe, to oczywiście jest to występ w kolejnych zawodach PK w Oslo”.

Bardzo dobry występ zaliczył Clemens Aigner, który zajął odpowiednio 3. i 4. miejsce. 25-latek z Innsbrucka zalicza rywalizację w ojczyźnie na duży plus. “Dzięki zawodom w Stams mogłem zobaczyć jak prezentuję się względem konkurencji. Uważam, że obrana ścieżka treningowa jest właściwa, a wyniki ze Stams pokazały, że zarówno ja,jak i cały zespół, jesteśmy na właściwej drodze ku dobremu. Moje skoki były na dobrym poziomie, chociaż nie udało się jeszcze pokazać tych najlepszych, ale jestem zadowolony z minionego weekendu”.

Jeden z czołowych austriackich zawodników uda się teraz na zasłużony odpoczynek, a do międzynarodowej rywalizacji powróci z początkiem października. “Jutro rozpoczynam tygodniowy urlop, po którym czeka mnie kilkudniowy obóz treningowy. Jeśli chodzi o start w zawodach, to najprawdopodobniej pojawię się podczas LGP w Hinzenbach”.

Zawody w Stams nie należały dla Maxa Steinera do zbytnio udanych. Reprezentant klubu WSV Bad Ischl zajął bowiem 21. i 30. pozycję. “Zarówno pierwszego, jak i drugiego dnia, moje skoki były w porządku. Niedzielna druga próba była jednak za bardzo spóźniona, więc przy tak małych różnicach praktycznie niemożliwa była poprawa zajmowanej pozycji”.

22-latek nie jest jeszcze pewien swoich dalszych startów na arenie międzynarodowej. “Kolejne moje występy nie są jeszcze jasne. Wszystko wyjaśni się w najbliższych dniach”.

Wszyscy Austriacy uważają, że warunki pogodowe panujące podczas zawodów, były bardzo fair dla wszystkich zawodników.

Źródło: informacja własna