Jakowlewa i Klimow mistrzami Rosji

Autor: Krzysztof Sachmata, Opublikowano:
Evgeniy Klimov

W niedzielę (7 października) rosyjscy skoczkowie i skoczkinie rywalizowali na skoczni normalnej w Krasnej Polanie w ramach mistrzostw Rosji. Po złote medale sięgnęli Lidija Jakowlewa oraz Jewgienij Klimow.

Kobiety

Na obiekcie HS104 zdecydowany triumf odniosła Lidia Jakowlewa. Młodsza z sióstr skoczyła 96 i 95 m. Po srebro sięgnęła Sofia Tichonowa (92 i 93,5 m). Trzecia była Anna Szpyniewa (88,5 i 92 m). Dopiero czwarte miejsce zajęła zdecydowanie najlepsza rosyjska skoczkini ostatnich lat Irina Awakumowa (89 i 91,5 m)

PEŁNE WYNIKI KONKURSU KOBIET>>>

Mężczyźni

Na skoczni olimpijskiej HS104 skakali również panowie. Znakomitą formę tego lata potwierdził Jewgienij Kliwow. Triumfator klasyfikacji generalnej Letniej Grand Prix 2018 zdobył tytuł mistrza Rosji po skokach na 104 i 106 m. Na drugim miejscu uplasował się Michaił Maksimoczkin (100 i 105,5 m), zaś podium uzupełnił najstarszy uczestnik zawodów Dmitrij Wasiljew (99 i 100 m).