Raw Air kobiet już w 2019 roku

Autor: Krzysztof Sachmata, Opublikowano:
DSC_0320

To już pewne: Skoczkinie doczekają się żeńskiej edycji turnieju Raw Air. Już w 2019 cykl rozegra się na dużych skoczniach w Oslo, Lillehammer i Trondheim.

Po raz pierwszy pomysł został podsunięty podczas konferencji w marcu tego roku. Dziś wieczorem idea premierowej edycji żeńskiego Raw Air została zatwierdzona. Odbędzie się ona w marcu 2019 roku.

Najlepsze skoczkinie świata zmierzą się na trzech dużych skoczniach w Oslo, Lillehammer i Trondheim. Równolegle zostanie rozegrana 3 edycja Raw Air mężczyzn, która na chwilę obecną jest skrócona o finałowe zawody w Vikersund, które nie widnieją w kalendarzu na nadchodzący sezon Pucharu Świata.

Swojej radości nie kryje aktualna mistrzyni olimpijska Maren Lundby:

„Rywalizacja przez 6 dni z rzędu będzie wymagała dużo wysiłku. Dużym prestiżem będzie zwycięstwo w takim turnieju. Dostajemy możliwość pokazania się na dużych skoczniach, przed dużą widownią. Jest to bardzo potrzebne do popularyzacji żeńskich skoków.”

W superlatywach wypowiada się również dyrektor ds. skoków narciarskich Clas Brede Bråthen:

„To poważne wydarzenie dla skoków kobiet, w których drzemie duża możliwość rozwojowa. Nie pierwszy raz to nasz kraj dba o rozwój tej dyscypliny.”

Źródło: nrk.no