Triumfatorzy oceniają zawody w Bischofshofen

Autor: Katarzyna Służewska, Opublikowano:
Daniel Huber

W czwartek, 11 października, na skoczni HS-140 w Bischofshofen, odbyły się Mistrzostwa Austrii kobiet i mężczyzn. Złote medale trafiły do rąk 30-letniej Evy Pinkelnig i 25-letniego Daniela Hubera.

Eva Pinkelnig, triumfatorka pierwszego dnia krajowego championatu, do końca nie wierzy jeszcze w to co się stało w Bischofshofen. „Nie liczyłam na to, że dzisiaj moja dyspozycja wystarczy do zwycięstwa, bo jak dotąd nie skakałam zbyt daleko na dużych skoczniach. Dotychczas nie wygrywałam zbyt często na dużych obiektach, więc tym bardziej cieszę się, że stało się to dzisiaj. Tym większym jest to sukcesem, że pokonałam Daniele Iraschko-Stolz – jedną z najlepszych zawodniczek w skokach kobiet”.

Daniel Huber, który okazał się najlepszym z Austriaków na dużym obiekcie, traktuje czwartkową wygraną jako dobry wyznacznik przed zbliżającym się sezonem zimowym. „Wygrana, to wspaniałe uczucie. Muszę tutaj przyznać, że przed krajowymi zawodami jestem nawet bardziej podekscytowany, niż przed rywalizacją międzynarodową. Podczas krajowych zawodów zna się bowiem większość ludzi i tym samym są to bardziej prestiżowe zawody. Oczywiście jest to również wyznacznikiem tego, że należę do naprawdę silnego zespołu. Wygrana sprawia również, że jestem jeszcze bardziej pewny siebie przez zbliżającą się zimą”.

Źródło: oesv.at