Clemens Aigner: „Chciałbym zdobyć medal MŚ w Seefeld”

Autor: Katarzyna Służewska, Opublikowano:
Clemens Aigner

Mistrzostwa Austrii zakończyły oficjalnie sezon letni dla zawodników z tego kraju. Jak ocenia krajowy championat Clemens Aigner? Czy 25-latek jest zadowolony z sezonu letniego? Jakie plany ma Tyrolczyk na nadchodzącą zimę?

Clemens Aigner nie krył radości ze zdobycia medalu w Hinzenbach, bo tym samym wykonał założony sobie plan na te zawody. „Naprawdę chciałem zdobyć medal na tych mistrzostwach i cieszę się, że zdobyłem go tutaj w Hinzenbach. Natomiast z Bischofshofen nie jestem zadowolony. Moje skoki tam nie były dobre, a tym samym nie wystarczyły na medal”.

25-latek przyznaje, że pogoda w Bischofshofen i w Hinzenbach była o 180 st. od siebie różna. „W Bischofshofen pogoda była dla wszystkich sprawiedliwa. Praktycznie każdy z nas miał lekki wiatr pod narty. Natomiast w Hinzenbach wiało bardzo mocno i dlatego też były długie przerwy między skokami, a tym samym seria przedłużała się w nieskończoność”.

Pomimo słabszego występu w LGP w Wiśle, Tyrolczyk jest zadowolony z przebiegu sezonu letniego. „W zasadzie jestem zadowolony z sezonu letniego. Jedynie start w Wiśle był trudny, bo mogłem tam pokazać dużo więcej. Wydaje mi się jednak, że moja forma idzie w dobrym kierunku”.

Jakie ma plany Aigner na najbliższe kilka kilka tygodni? „W najbliższym czasie zwiększę intensywność moich treningów siłowych, aby na zimę być gotowym w 100%. Będziemy teraz mieć trening na torach lodowych, więc powinienem być później w pełni gotowy do startów”.

Już na 33 dni przed rozpoczęciem sezonu zimowego, Austriak zapowiada walkę o jak najlepsze wyniki. „W sezonie zimowym chciałbym konsekwentnie oddawać dobre skoki i tym samym klasyfikować się w najlepszej ‘10’ konkursów. Ponadto chciałbym zdobyć medal Mistrzostw Świata, które odbędą się w Austrii”.

Źródło: informacja własna