Heather Mills – kobieta, która skoczyła po amputacji nogi

Autor: Aga Pająk, Opublikowano:

Heather Mills to kobieta niezłomna, która pomimo amputowanej nogi zdecydowała się, aby oddać skok na nartach. Wszystko dzięki programowi „The jump”, w którym brała udział.

Heather Mills to brytyjska modelka i prywatnie była żona Paula McCartneya. W 1993 roku została potrącona przez motocykl, czego konsekwencją była amputacja nogi. Mimo to wciąż nie zrezygnowała ze swoich marzeń i pokazała światu, że osoby niepełnosprawne mogą wszystko, nawet skakać na nartach!

Brzmi to nieprawdopodobnie, lecz tak, to prawda. Heather wzięła udział w programie “The jump” w 2015 roku, gdzie celebryci podejmują wyzwania w najtrudniejszych sportach zimowych. Zwycięzca otrzymuje koronę i mistrzowski tytuł.

Mills została pierwszą osobą, która pomimo braku nogi, oddała skok na skoczni narciarskiej. Każdy trening na skoczni dawał progres. Niestety, później proteza stopy Heather została uszkodzona, gdyż nigdy nie była przystosowana do takiej aktywności fizycznej. Brytyjka chcąc wziąć udział w konkurencji, musiała znaleźć coś, co ją zastąpi. Udało się w ostatniej chwili. Mieszkający trzy godziny od Innsbrucka, gdzie nagrywany był odcinek, austriacki instruktor narciarstwa – Karl Neuner – postanowił pożyczyć jej swoją protezę. Była trochę za duża, lecz to dzięki niej Heather mogła wziąć udział w zawodach.

Po próbach na mniejszych obiektach, postanowiła że odda skok na obiekcie K38 w Natters w Austrii. Wylądowała na 17. metrze i wygrała konkurs. Co więcej, pobiła swój rekord w długości skoku osób po amputacji nogi.

Po próbach na skoczni Heather powiedziała:

„Cieszyłam się z tego doświadczenia, które jest pewnym wyzwaniem, a także poznaniem innych uczestników. Spędziliśmy miło czas, dobrze się bawiliśmy, żartowaliśmy i oglądaliśmy  to, co Steve-O robi najlepiej.
Chciałam udowodnić wszystkim niepełnosprawnym i pełnosprawnym ludziom, że jeśli ciężko pracujesz wszystko jest możliwe. Życie to podejmowanie wyzwań. Nie można być powstrzymywanym przez coś, co wydaje się być niemożliwe. Jestem szczęśliwa, że dałam z siebie wszystko. […] Mam nadzieję, że mój udział w „The Jump” w jakiś sposób będzie inspiracją w podejmowaniu i pokonywaniu wyzwań.”

źródło: www.heathermills.org