PŚ kobiet w Lillehammer: Seyfarth triumfuje, Twardosz 35.

Autor: Krzysztof Sachmata, Opublikowano:
Juliane Seyfarth

Za nami pierwsze zawody Pucharu Świata kobiet 2018/2019. W inauguracyjnym konkursie w Lillehammer triumf odniosła Juliane Seyfarth, a na podium stanęły także Maren Lundby i Sara Takanashi. 35. miejsce zajęła Anna Twardosz.

Dla Seyfarth jest to pierwsze zwycięstwo w karierze w zawodach PŚ pań. 28-letnia Niemka w dzisiejszych próbach uzyskała 98,5 i 97 m. To jej pozwoliło na wygraną z przewagą 12,6 pkt. nad drugą zawodniczką, którą była Maren Lundby. Norweżka skoczyła 97 i 99,5 m.

Dopiero ósma po pierwszej serii była Sara Takanashi, która uzyskała jedynie 88,5 m. W drugiej próbie jednak triumfatorka tegorocznej Letniej Grand Prix poprawiła się – skok na 94,5 m pozwolił jej na zajęcie trzeciego miejsca.

Swój debiut w konkursie głównym zanotowała Anna Twardosz. Jedyna Polka w stawce nie zdołała jednak zdobyć punktów. Skok na 74,5 m dał jej 35. pozycję.

Był to pierwszy etap cyklu Lillehammer Triple, w którym prowadzenie, tak samo jak w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, objęła Juliane Seyfarth. Jutro o 17:15 rozpocznie się drugi konkurs na obiekcie normalnym HS98. Po konkursie panie czekają serie treningowe oraz kwalifikacje na skoczni dużej HS140.

Lp. BIB Zawodnik Kraj Odl1 Pkt1 Odl2 Pkt
130Seyfarth JulianeGER98.5132.097.0258.8
240Lundby MarenNOR97.0118.199.5246.2
338Takanashi SaraJPN88.5111.694.0240.2
439Althaus KatharinaGER88.0112.991.0234.2
536Vogt CarinaGER88.0111.891.5233.4
629Straub RamonaGER84.5107.489.5227.8
79Pinkelnig EvaAUT89.5114.584.5225.5
87Iakovleva LidiiaRUS88.5106.392.0221.3
931Klinec EmaSLO85.5103.590.5220.1
1026Stroem Anna OdineNOR87.5106.089.5215.8
1135Iraschko-Stolz DanielaAUT91.0116.381.0215.7
1233Bogataj UrsaSLO88.5113.985.5214.0
1332Kriznar NikaSLO83.596.789.5212.7
1437Ito YukiJPN82.596.990.0207.7
1534Hoelzl ChiaraAUT86.0107.785.0205.7
1625Malsiner LaraITA86.0102.786.0205.1
1722Tikhonova SofiaRUS81.593.387.5202.4
1815Runggaldier ElenaITA85.5104.683.0201.5
1927Iwabuchi KaoriJPN82.097.982.0197.4
2014Vtic MajaSLO81.097.581.5194.7
2119Morat LucileFRA83.5101.678.5193.0
2212Kustova AlexandraRUS87.5106.575.5189.5
2320Lemare LeaFRA74.592.882.0189.1
2417Rupprecht AnnaGER85.097.981.0188.0
256Hessler PaulineGER74.586.381.0177.6
262Avocat Gros OceaneFRA79.590.879.5176.4
274Braaten Ingebjoerg SaglienNOR81.0101.074.0175.3
2811Li XueyaoCHN83.583.178.0172.1
2928Seifriedsberger JacquelineAUT70.083.075.0168.9
3024Rogelj SpelaSLO75.582.972.0151.9
3118Brecl JernejaSLO73.578.178.1
3213Iwasa HarukaJPN72.076.676.6
3316Clair JuliaFRA69.575.675.6
3410Kablukova KseniaRUS71.072.072.0
353Twardosz AnnaPOL74.570.970.9
365Shpyneva AnnaRUS69.070.170.1
371Ma TongCHN72.569.669.6
3823Opseth SiljeNOR70.567.667.6
398Englund NitaUSA65.552.652.6
DSQ21Kykkaenen JuliaFIN