PŚ w Niżnym Tagile: Forfang wygrywa tuż przed Żyłą

Autor: Krzysztof Sachmata, Opublikowano:
PŚ w Ruce Forfang

Zakończył się pierwszy konkurs indywidualny Pucharu Świata w Niżnym Tagile. Swój pierwszy triumf w sezonie odniósł Johann Andre Forfang, który minimalnie Piotra Żyłę. Trzeci był Ryoyu Kobayashi. Punkty zdobyło czterech Polaków.

Forfang pokazał, że lubi skakać na obiekcie Aist w Niżnym Tagile. Jego dzisiejsze skoki na 135,5 m i 129 m pozwoliły mu na pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Na drugim miejscu uplasował się Piotr Żyła, który stracił do zwycięzcy zaledwie 0,2 pkt. Polak w swoich próbach uzyskał 133 i 131 m. Po pierwszej serii prowadził Ryoyu Kobayashi, jednak lider Pucharu Świata tym razem nie zdołał utrzymać przewagi i tym razem zakończył zawody na miejscu trzecim. Japończyk w swoich skokach uzyskał 134 i 130 m.

Punkty zdobyło dziś czterech polskich skoczków. W czołowej dziesiątce uplasował się Kamil Stoch, któremu skoki na 123 i 125 m dały miejsce siódme. Odpowiednio na 20. i 21. miejscu znaleźli się Dawid Kubacki (126 i 122 m) i Stefan Hula (125,5 i 120 m). Do drugiej serii nie wszedł Maciej Kot (36.) oraz Jakub Wolny (47.).

Prowadzenie w klasyfikacji generalnej PŚ utrzymał Kobayashi, który zgromadził 320 pkt. Drugi jest Stoch ze stratą 94 pkt. do lidera, a tylko 1 pkt. do drugiej pozycji traci Żyła.

W niedzielę czeka nas ostatni akt rywalizacji w Niżnym Tagile. O 14:30 zostaną rozegrane kwalifikacje, a konkurs główny rozpocznie się o godz. 16:00.

Lp. BIB Zawodnik Kraj Odl1 Pkt1 Odl2 Pkt
140Forfang Johann AndreNOR135.5132.5129.0264.4
248Zyla PiotrPOL133.0134.4131.0264.2
350Kobayashi RyoyuJPN134.0136.9130.0262.0
447Leyhe StephanGER129.5120.9134.0252.9
536Kraft StefanAUT132.0127.5131.5250.4
641Johansson RobertNOR126.0119.5130.5244.6
749Stoch KamilPOL123.5119.2129.0244.2
843Zajc TimiSLO131.0125.8123.5235.7
919Granerud Halvor EgnerNOR135.0128.9120.0234.4
1045Geiger KarlGER121.5113.4128.5233.9
1144Klimov EvgeniyRUS123.5108.4130.0233.3
1231Aalto AnttiFIN121.5108.2132.0232.6
1346Wellinger AndreasGER120.0111.5126.5230.1
1442Prevc DomenSLO122.0110.2128.5228.5
1535Zografski VladimirBUL129.5122.9119.5225.4
1623Peier KillianSUI132.5124.7119.0225.3
179Vassiliev DmitriyRUS133.0130.2116.0225.2
182Bickner KevinUSA127.0119.9121.5224.4
1918Damjan JernejSLO131.0123.6118.0223.6
2039Kubacki DawidPOL126.0112.8122.0223.2
2121Hula StefanPOL125.5117.1120.0220.5
2213Freund SeverinGER123.5110.7125.0218.2
2330Koudelka RomanCZE121.5113.8119.0218.0
2429Huber DanielAUT126.0115.8117.0216.2
2537Lanisek AnzeSLO120.5109.2121.0213.9
261Trofimov Roman SergeevichRUS123.0108.0116.0210.9
2720Nakamura NaokiJPN119.5111.8117.0209.3
2811Deschwanden GregorSUI122.5108.5120.0209.1
297Kozisek CestmirCZE122.5107.6119.0207.3
3034Kobayashi JunshiroJPN124.5108.7112.5200.6
3116Boyd-Clowes MackenzieCAN122.5105.9105.9
3233Eisenbichler MarkusGER122.0105.6105.6
3325Fannemel AndersNOR119.0104.5104.5
3427Schlierenzauer GregorAUT119.0104.2104.2
358Kasai NoriakiJPN119.0104.1104.1
3612Kot MaciejPOL121.0102.5102.5
374Ringen SondreNOR118.0101.1101.1
3815Insam AlexITA121.0100.2100.2
3922Aschenwald PhilippAUT112.598.298.2
4032Freitag RichardGER117.097.197.1
413Takeuchi TakuJPN116.096.696.6
4226Polasek ViktorCZE115.596.596.5
4328Siegel DavidGER112.594.794.7
446Ito DaikiJPN116.594.594.5
455Nazarov MikhailRUS117.593.293.2
4617Tande Daniel AndreNOR115.592.692.6
4738Wolny JakubPOL114.090.790.7
4810Schuler AndreasSUI112.088.888.8
4914Maatta JarkkoFIN108.085.385.3
5024Mogel ZakSLO110.078.678.6