PŚ kobiet w Lillehammer: Althaus triumfuje, Karpiel 40.

Autor: Krzysztof Sachmata, Opublikowano:
Althaus

Skoczkinie mają za sobą pierwszy w tym sezonie konkurs na skoczni dużej. W niedzielnych zawodach Pucharu Świata w Lillehammer triumf odniosła Katharina Althaus, a podium uzupełniły Ramona Straub i Daniela Iraschko-Stolz. Jedyna Polka startująca w konkursie głównym, Kamila Karpiel, zajęła ostatnie 40. miejsce.

Althaus w dwóch pierwszych konkursach nie zdołała wskoczyć na podium zawodów. Dziś Niemka wynagrodziła to sobie z nawiązką i wygrała konkurs. Wicemistrzyni olimpijska z Pjongczangu skoczyła 128,5 i 139,5 m. Swoje pierwsze podium w karierze wywalczyła Ramona Straub. Rodaczka Althaus skoczyła 127 i 135 m, a do swojej koleżanki z reprezentacji straciła 12 pkt.  Podium uzupełniła Daniela Iraschko-Stolz (131 i 127 m), która prowadziła po pierwszej serii.

Zawiodły faworytki. Po raz pierwszy od 2013 roku poza czołową dziesiątką zawody ukończyła Sara Takanashi. Japonka zajęła 11. miejsce. Jeszcze bardziej zawiodła Maren Lundby, która ostatecznie została sklasyfikowana na 22. pozycji.

Swój debiut w konkursie głównym zaliczyła Kamila Karpiel. Polka zajęła jednak ostatnie 40. miejsce po skoku na 101 m.

Za nami druga edycja Lillehammer Triple. Po raz drugi z rzędu w klasyfikacji generalnej wygrała Althaus. Niemka objęła również prowadzenie w Pucharze Świata. Do tej pory zgromadziła 200 pkt. i wyprzedza swoją koleżankę z reprezentacji Juliane Seyfarth o 23 pkt. Trzecie miejsce utrzymuje Lidija Jakowlewa.

Lp. BIB Zawodnik Kraj Odl1 Pkt1 Odl2 Pkt
137Althaus KatharinaGER128.5118.8139.5254.0
234Straub RamonaGER127.0114.4135.0242.0
335Iraschko-Stolz DanielaAUT131.0121.8127.0241.7
433Pinkelnig EvaAUT130.0120.0122.0224.1
519Kustova AlexandraRUS125.0111.6127.0220.7
638Iakovleva LidiiaRUS119.5102.5129.0218.7
732Vogt CarinaGER125.5110.4124.0216.7
839Seyfarth JulianeGER123.0106.7123.0214.0
926Ito YukiJPN119.5103.0123.5212.0
1030Kriznar NikaSLO121.0101.9125.0210.4
1131Takanashi SaraJPN117.598.4124.0210.1
1229Stroem Anna OdineNOR119.097.0125.0207.6
139Seifriedsberger JacquelineAUT122.5104.4121.0205.1
1421Lemare LeaFRA121.0109.5118.0203.5
1525Opseth SiljeNOR112.094.7123.0203.2
1636Klinec EmaSLO124.0105.5118.5199.4
1712Braaten Ingebjoerg SaglienNOR120.5102.4116.0194.3
1820Morat LucileFRA112.587.1122.5194.1
1913Brecl JernejaSLO117.096.4117.5193.6
2028Bogataj UrsaSLO117.595.0113.0187.4
2118Runggaldier ElenaITA116.094.6115.0187.3
2240Lundby MarenNOR119.5104.4109.5184.6
2324Tikhonova SofiaRUS109.087.7118.0183.6
2415Hessler PaulineGER109.584.2114.5180.9
2510Maruyama NozomiJPN115.092.6112.0179.3
268Rogelj SpelaSLO114.088.1112.5174.3
277Kablukova KseniaRUS108.082.3113.5170.4
282Clair JuliaFRA113.587.8108.5169.3
2922Iwabuchi KaoriJPN107.086.5108.0166.5
3027Seto YukaJPN117.594.097.5154.7
3116Haralambie DanielaROU108.581.281.2
324Shpyneva AnnaRUS110.580.880.8
3314Rupprecht AnnaGER108.079.579.5
3417Vtic MajaSLO107.073.473.4
351Kykkaenen JuliaFIN104.571.471.4
363Barantceva AleksandraRUS105.571.071.0
376Indrackova KarolinaCZE100.070.570.5
3811Li XueyaoCHN104.068.068.0
3923Hoelzl ChiaraAUT98.059.959.9
405Karpiel KamilaPOL101.057.357.3

Źródło: Informacja własna/berkutschi