Bez Hendrickson w sezonie 2018/2019

Autor: Krzysztof Sachmata, Opublikowano:
Sarah Hendrickson

Sarah Hendrickson była nieobecna podczas inauguracyjnych zawodów Pucharu Świata w Lillehammer. Dziś utytułowana amerykańska skoczkini ogłosiła za pośrednictwem mediów społecznościowych, że odpuszcza starty w bieżącym sezonie.

„Patrzę na wyniki z konkursów w Lillehammer i cieszę się, że poziom skoków narciarskich kobiet wzrasta – dalekie skoki i nowe twarze w czołówce! Przez resztę sezonu będę wspierać swoje kompanki z domu. Postanowiłam zrobić sobie przerwę i poświęcić się mojej nowej „miłości” – nauce. Powodzenia, latające panie!”

~Sarah Hendrickson na swoim profilu na Instagramie

Ostatnie lata były bardzo pechowe dla Hendrickson. Po świetnych latach 2011-2013, kiedy Amerykanka zdobyła Kryształową Kulę i została Mistrzynią Świata, nastały słabsze lata. Latem 2013 roku po upadku w Oberstdorfie zaczęły się problemy zdrowotne, przez które amerykańska zawodniczka odpuściła starty w Pucharze Świata 2013/2014. Następnie ze względu na odnowienie kontuzji Hendrickson odpuściła cały sezon 2015/2016. Miniona zima była dla niej najsłabsza od lat – w klasyfikacji generalnej PŚ zajęła dopiero 49. miejsce z dorobkiem 5 pkt.

Źródło: instagram.com/schendrickson/