LOTOS Cup: Pogoda pokrzyżowała plany organizatorom

Autor: Katarzyna Służewska, Opublikowano:
Szczyrk-Skalite

W niedzielę, 6 stycznia, zainaugurowana została kolejna edycja Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich – LOTOS Cup „Szukamy Następców Mistrza”. Jednak ze względu na zbyt obfite opady śniegu, odbyła się jedynie rywalizacja na skoczni HS44.

Sara Tajner najlepszą z Juniorek

W kategorii Juniorki, na starcie pojawiło się 12 zawodniczek. W owej stawce, najlepiej zaprezentowała się Sara Tajner. Reprezentantka klubu SS-R LZS Sokół Szczyrk, wygraną zapewniła sobie skokiem na odległość 39,5 metra (108,4 pkt.). Na 2. miejscu uplasowała się Pola Bełtowska (38m; 102,5 pkt.), a na najniższym stopniu podium stanęła Amelia Polanowska (34,5m; 86,4 pkt.). Obie skoczkinie reprezentują klub AZS Zakopane

Pełne wyniki>>

Kacper Tomasik najlepszym Juniorem E

W najmłodszej grupie wiekowej chłopców, do rywalizacji przystąpiło 54 zawodników. W czołowej trójce znaleźli się jednak Kacper Tomasik (41m; 116,2 pkt.), Tymoteusz Dyduch (39,5m; 109,4 pkt.) oraz Mikołaj Wantulok (37,5m; 101 pkt.).

Dopiero 8. miejsce zajął 4-krotny zwycięzca TCS Dzieci – Tymoteusz Cienciała. Zawodnik z klubu WSS Wisła, oddał skok na 34,5 metra, za który otrzymał łączną notę 91,4 punktu.